Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

blank
Epic, Güney Kore'de Fortnite'ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

İçerik: Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece Fortnite’ı iOS’ta tekrar kullanılabilir hale getirebilir – en azından Güney Kore’de. Geliştirici, Apple’dan App Store hesabını resmi Fortnite Twitter’da eski durumuna getirmesini istediğini açıkladı ve burada “yeni Kore yasalarına uygun olarak hem Epic ödeme hem de Apple ödemesini yan yana sunmayı” planladığını söyledi. Ancak Apple yaptığı açıklamada, Epic’in hesabının geri yüklenmesi için meşru bir temel olmadığını söyledi.

Apple, Epic’in App Store hesabını, geliştiricinin Fortnite’ın V-dolar para biriminde ve oyuncuların App Store’u atlaması durumunda diğer nakit satın alımlarında indirim teklif etmesinden kısa bir süre sonra Ağustos 2020’de sonlandırdı. Teknoloji devi, bu güncellemenin ardından battle royale oyununu mağazasından hızla kaldırdı ve Epic, Apple’ı politikaları nedeniyle dava ederek yanıt verdi. Epic ayrıca mahkemenin Apple’ın geliştirici araçlarını boşuna çekmesini engellemeye çalıştı ve Fortnite o zamandan beri iOS’ta indirilemedi.

Ancak bu yılın Ağustos ayının sonunda Güney Kore, büyük uygulama mağazalarının kendi yöntemleri dışında alternatif ödeme yöntemlerine izin vermesini gerektiren bir yasayı onayladı. TechCrunch’ın belirttiği gibi, mevzuat henüz yürürlükte değil, ancak zaten olsa bile, Koreli yetkililer Apple’ı yasaya göre geliştirici hesaplarını eski durumuna getirmeye veya onaylamaya zorlayamaz. Teknoloji devi yayına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Başından beri söylediğimiz gibi, herkesle aynı kurallara göre oynamayı kabul ederlerse Epic’in App Store’a geri dönmesini memnuniyetle karşılarız. Epic, sözleşmeyi ihlal ettiğini kabul etti ve şu an itibariyle, eski haline döndürme için meşru bir temel yok. geliştirici hesabının.”

Apple, bazı geliştiricilerin ödemeler için uygulamalarına harici bağlantılar eklemesine izin vermek için yakın zamanda App Store politikalarını değiştirdi. Değişiklik yalnızca Spotify ve Netflix gibi dijital dergiler, gazeteler, kitaplar, ses, müzik ve video uygulamalarını kapsıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör