İlk Modernize Edilen KC-135R Blok 45 Tanker Uçağı Teslim Alındı

blank
İlk Modernize Edilen KC-135R Blok 45 Tanker Uçağı Teslim Alındı

İçerik: İlk Modernize Edilen KC-135R Blok 45 Tanker Uçağı Teslim Alındı

İlk Modernize Edilen KC-135R Blok 45 Tanker Uçağı Teslim Alındı:

Türk Hava Kuvvetleri envanterindeki ilk KC-135R tanker uçağının modernizasyonu tamamlandı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Hava Kuvvetleri’ne ait KC-135R tanker uçağının ilk modernizasyonunun teslim alındığı belirtildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, pilotun yeni rütbesinin dönüş yolunda Atlantik Okyanusu’na yerleştirildiği belirtildi.

Modernizasyonu tamamlanan ilk KC-135R Blok 45 uçağımız teslim alındı. Yeni özelliklere sahip olan uçağımız Atlantik Okyanusu üzerinden dönüş yolundayken, uçağımızın pilotuna yeni bir rütbe verildi. Dereceye giren personelimizi tebrik ediyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyoruz” dedi. açıklamalara yer verildi.

Türk Hava Kuvvetlerinin Mevcut Tanker Uçak Filosu ve Yeni İhtiyaçları
Türk Hava Kuvvetleri tarafından işletilen 7 adet KC-135R bulunmaktadır. Boeing Model 367-80 (Dash 80), havadan yakıt ikmali için özel olarak tasarlanmış ilk jet uçağı, 707 yolcu uçağı ve KC-135 jet tankeri için bir prototipti.

55 yılı aşan ilk üretim tarihinden de anlaşılacağı üzere KC-135 tanker uçaklarının modern tanker uçakları ile değiştirilmesi gerekmektedir. Kuşkusuz Boeing tarafından başlatılan KC-46A programı bunun en önemli kanıtıdır.

Günümüz Türk Hava Kuvvetleri’ne baktığımızda tanker uçaklarına olan ihtiyaç netlik kazanmış durumda. Irak, Suriye, Libya ve Doğu Akdeniz’de çeşitli operasyonlar yürütülüyor. Türkiye, böylesine yoğun bir ortamda güçlü askeri yapısını sürdürmek zorundadır. Bir süre önce Libya yakınlarında gerçekleştirilen eğitim faaliyeti ve bu faaliyete destek veren tanker uçakları, herkesin hafızasında tazeliğini koruyor. Böyle derin bir operasyon yürütme ile bu tür ihtiyaçları ortaya çıkarır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İlk Modernize Edilen KC-135R Blok 45 Tanker Uçağı Teslim Alındı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör