Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

blank
Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

İçerik: Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor:

Xiaomi, kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilir ürünler alanında Facebook’a meydan okuyor. Cihaz sadece fotoğraf çekmekle kalmayacak, aynı zamanda mesaj ve bildirimleri gösterebilecek, arama yapabilecek, navigasyon sağlayabilecek ve gerçek zamanlı olarak gözünüzün önünde metin çevirebilecek. Facebook gibi Xiaomi de özelliklerine rağmen cihazın hafifliğine vurgu yapıyor. 51 gram olsa da, sosyal ağın Ray-Ban Hikayelerinden biraz daha ağır. Ayrıca gözlükte 5 megapiksel kameranın ne zaman kullanıldığını gösteren bir gösterge ışığı da bulunuyor.

Xiaomi’nin Akıllı Gözlükleri, dört çekirdekli bir ARM işlemci tarafından desteklenmektedir ve Android’de çalışır. Ayrıca, OLED’den daha yüksek parlaklığa ve daha uzun ömre sahip olduğu bilinen MicroLED görüntüleme teknolojisini kullanırlar. Şirket, teknolojinin daha basit bir yapıya sahip olduğunu ve bunun 4μm boyutunda tek tek piksellerle kompakt bir ekran oluşturmasını sağladığını söylüyor. Yine de çektiğiniz görüntüleri renkli olarak görüntüleyemezsiniz – Xiaomi, “karmaşık optik yapılardan yeterli ışığın geçmesine izin vermek için” tek renkli bir ekran çözümü kullanmayı tercih ettiğini söylüyor.

Şirket şöyle açıklıyor:

“Lensin iç yüzeyine kazınmış ızgara yapısı, ışığın benzersiz bir şekilde kırılmasına izin vererek, onu güvenli bir şekilde insan gözüne yönlendirir. Kırılma işlemi, ışık huzmelerinin sayısız kez sıçramasını içerir ve insan gözünün tam bir görüntü görmesini sağlar, ve takarken büyük ölçüde artan kullanılabilirlik. Tüm bunlar, diğer bazı ürünlerin yaptığı gibi karmaşık çoklu mercek sistemleri, aynalar veya yarım aynalar kullanmak yerine tek bir mercek içinde yapılır.”

Xiaomi’ye göre akıllı gözlükleri telefonunuz için sadece ikinci bir ekran olmayacak. Akıllı ev alarmları ve önemli kişilerden gelen mesajlar da dahil olmak üzere size gösterilecek en önemli bildirimleri seçmek gibi birçok şeyi bağımsız olarak yapabilir. Cihazın navigasyon özelliği, haritaları ve yönleri gözünüzün önünde görüntüleyebilir. Ayrıca, telefonunuzu arayan kişinin numarasını da gösterebilir ve akıllı gözlüğün dahili mikrofonunu ve hoparlörlerini kullanarak aramayı yanıtlayabilirsiniz.

Bu mikrofon, Xiaomi’nin tescilli çeviri algoritmasının gerçek zamanlı olarak çevirebileceği konuşmayı da alabilecek. Gözlüğün çeviri özelliği aynı zamanda yazılı metinlerde ve kamera aracılığıyla çekilen fotoğraflardaki metinlerde de çalışır. Ne yazık ki, şirket henüz gözlük için bir fiyat veya lansman tarihi açıklamadı, ancak bunu yaptığında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör