Boston Dynamics’in Robotu Rotalarını Yeniden Planlamayı Öğrendi

blank
Boston Dynamics'in Robotu Rotalarını Yeniden Planlamayı Öğrendi

İçerik: Boston Dynamics’in Robotu Rotalarını Yeniden Planlamayı Öğrendi

Boston Dynamics’in Robotu Rotalarını Yeniden Planlamayı Öğrendi:

Boston Dynamics’in Spot köpeği, robotun gerçek dünyaya uyum sağlamasına yardımcı olacak bazı yeni davranışlar öğreniyor. Şirket, Spot’un işlerini insan müdahalesi olmadan yapmasına yardımcı olan bir Sürüm 3.0 güncellemesi sundu. En önemlisi, rotaları dinamik olarak yeniden planlayabilir – birisi yanlışlıkla bir forklifti yolda bıraksa bile robotun denetimi sorunsuz bir şekilde ilerleyecektir.

Yükseltilmiş Spot, insan içermeyen zamanlanmış görevleri de halledebilir ve gerçekleştirmek istediğiniz eylemleri seçtiğinizde rotaları otomatik olarak planlamak için yeterince akıllıdır. Robot, bir şeylerin yolunda gitmediğini de fark etmenize yardımcı olacak. Her seferinde aynı açıda fotoğraf çekmek için sahne tanımayı kullanır ve insan müfettişler, gösterge okumaları ve ısı değişiklikleri gibi bilgisayar görüşü ile Spot bildirimleri değişikliklerin canlı incelemelerini yapabilir.

Kendinize ait bir Spot’ta harcayacak 74.500$’dan fazla paranız yoksa, bu güncellemeler pek bir şey ifade etmeyecektir. Yine de Boston Dynamics’in imzası olan köpeklerin nasıl geliştiğini gösteriyorlar ve bunun gibi robotların gerçek hayatta nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyorlar – insanların müdahale etmesinin pratik olmadığı (veya sadece bir güçlük) olduğu görevler için giderek daha kullanışlı hale geliyorlar. .

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Boston Dynamics’in Robotu Rotalarını Yeniden Planlamayı Öğrendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi. Araştırmacılar, talep üzerine yeniden programlanabilen bir elektronik çipin yapay …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör