Firefox, Önerilen Web Bağlantılarını Kendi Başına Sunuyor

blank
Firefox, Önerilen Web Bağlantılarını Kendi Başına Sunuyor

İçerik: Firefox, Önerilen Web Bağlantılarını Kendi Başına Sunuyor

Firefox, Önerilen Web Bağlantılarını Kendi Başına Sunuyor:

Web aramaları için ara sıra öneriler almak istiyorsanız, artık Chrome veya Safari beğenilerini kullanmanıza gerek yok. Mozilla, adından da anlaşılacağı gibi, genel web’den veya Cep’ten bir arama yazarken alakalı bağlantılar sunan bir Firefox Önerisi özelliğini kullanıma sunuyor. Örneğin, Kosta Rika’yı arayın ve ülke hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak bir Wikipedia bağlantısı alacaksınız.

Şirket ayrıca, yazılan aramaları, tıklama bilgilerini ve “şehir düzeyinde” konum bilgilerini göndermeye dayanan bağlamsal öneri üzerinde çalışıyor. Bu, Firefox’un gizliliğe tarihsel olarak odaklanması nedeniyle endişeleri artırabilir, ancak Mozilla, bir avuç erken ABD kullanıcısının kaydolması gerektiğini vurguladı.

Daha büyük endişe, bazı Öner bağlantılarının nesnelliği olabilir. Mozilla ayrıca Vans ayakkabılarını aradığınızda bir eBay bağlantısı gibi “sponsorlu, denetlenmiş ortaklardan” içerik önermeyi planlıyor. Mozilla “güvenilir” malzeme vaat ederken, bunlar mutlaka mümkün olan en mantıklı, organik öneriler olmayacak. Bu fiili reklamları yok saymak için standart bir web araması başlatabilirsiniz, ancak bu, bazı bağlantılara tıklamadan önce dikkatlice bakmak isteyeceğiniz anlamına gelir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Firefox, Önerilen Web Bağlantılarını Kendi Başına Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör