iOS 15, 20 Eylül’de Tüm Dünyada İndirilebilecek

blank
iOS 15, 20 Eylül'de Tüm Dünyada İndirilebilecek

İçerik: iOS 15, 20 Eylül’de Tüm Dünyada İndirilebilecek

iOS 15, 20 Eylül’de Tüm Dünyada İndirilebilecek:

Apple’ın iOS 15, iPad OS 15 ve watchOS 8 güncellemeleri, iPhone 13 serisinden günler önce 20 Eylül’de düşüyor. iOS’un en son sürümü, FaceTime ve Mesajlar için yeni özellikler, daha akıllı bildirimler ve yeni bir LiveText özelliği ekler.

Güncelleme ile iPhone ve iPad sahipleri, dikkat dağıtıcı arka plan seslerini ortadan kaldırmak için uzamsal ses ve gürültü azaltma özelliklerinin eklenmesi de dahil olmak üzere FaceTime iyileştirmelerinden yararlanabilir. Yenilenen Mesajlar uygulaması, izlemeyi kolaylaştıran yeni bir “sizinle paylaşılan” özelliği ekler. paylaşılan içerik için ayrılmış bir bölümle sohbetlerde paylaşılan fotoğraflar, müzikler ve haber makaleleri.

Apple, push uyarılarını nasıl ve ne zaman alacağınızı kontrol etmek için yeni araçlarla bildirimlerini de değiştiriyor. Yeni “Odaklanma” modları, özellikle duymak istediğiniz uygulamalar ve kişiler dışındaki tüm uyarıları kapatmanıza ve çalışma, uyku ve diğer etkinlikler için özel profiller belirlemenize olanak tanır. Bu profiller, gün boyunca kullanma olasılığınız en yüksek olan uygulamalara bağlı olarak ana ekranınızdaki uygulamaların düzenini de değiştirebilir.

iOS 15’in daha ilgi çekici özelliklerinden biri, kamerayı çevrenizi taramak ve ilgili bilgileri ortaya çıkarmak için kullanan Canlı Metin’dir. Örneğin, beyaz tahtaya doğrultursanız, paylaşmanız için yazılı metni çıkarabilir. Ayrıca sanatı, önemli noktaları, bitkileri ve evcil hayvanları da tanımlayabilir.

İlk sürüm, Apple’ın daha sonraki bir güncellemede beklenen yeni SharePlay özelliklerini içermeyecek. Şirket ayrıca yakın zamanda iOS 15’in en tartışmalı özelliklerini erteleyeceğini doğruladı: Şirketin kullanıcıların cihazlarında yasa dışı çocuk istismarı görüntülerini tespit etmesini sağlayacak planlı çocuk güvenliği güncellemesi. Apple, bu ayın başlarında, geniş çapta eleştirilen sistemde “iyileştirmeler yapmak” için değişiklikleri ertelediğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iOS 15, 20 Eylül’de Tüm Dünyada İndirilebilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör