iPhone 13 Mini, 12 Pro Max’ten Kamera Teknolojisi Alıyor

blank
iPhone 13 Mini, 12 Pro Max'ten Kamera Teknolojisi Alıyor

İçerik: iPhone 13 Mini, 12 Pro Max’ten Kamera Teknolojisi Alıyor

iPhone 13 Mini, 12 Pro Max’ten Kamera Teknolojisi Alıyor:

iPhone mini, en az bir yıl daha Apple’ın kadrosunda kalacak. California Streaming etkinliğinde şirket, temel model iPhone’unun bir kez daha iki boyutta geleceğini duyurdu. Büyük kardeşi gibi, iPhone 13 mini de şirketin en yeni çip üzerinde sistemi A15 Bionic’e sahip. 5nm çip, iki yüksek performanslı ve dört yüksek verimli çekirdekten oluşan altı çekirdekli bir CPU içerir. Sonuç, saniyede 15,8 trilyon işlem yapabilen bir işlemcidir. Tercüme: hızlı.

Kritik olarak, Apple, pil ömrünün en son iPhone’larında gözle görülür şekilde iyileştiğini iddia ediyor. Selefi ile karşılaştırıldığında şirket, çoğu kullanıcının iPhone 13 mini’den bir buçuk saatlik ek pil alması gerektiğini söylüyor. Çalışma süresindeki bu artış, telefonun A15 Bionic çipi, daha verimli dahili bileşenler ve şirketin kaputun altında yaptığı yazılım optimizasyonlarından kaynaklanıyor. Pil ömrünün iPhone 12 mini’nin hayal kırıklığı yarattığı birkaç yerden biri olduğu göz önüne alındığında, bu büyük bir yükseltme.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve Pro Max’te bulunan ProMotion ekrana sahip değil. Bunun yerine, tıpkı selefi gibi, 5.4 inç OLED ekrana sahip. Ancak Apple, hem iPhone 13 hem de iPhone 13 mini’deki TrueDepth kamera dizisini daha küçük ve daha az rahatsız edici hale getirmek için yeniden tasarladı. Apple’a göre, çentik artık yüzde 20 daha küçük. Ek olarak, iPhone 13 mini’nin OLED ekranı yüzde 28 daha parlak ve 1200 nit’lik en yüksek parlaklığa sahip.

Fotoğraflar ve videolar için iPhone 13 mini, önceki modele göre daha yetenekli bir çift kamera dizisine sahip. Apple, telefonun birincil 12 megapiksel sensörünün daha az gürültülü fotoğraflar için yüzde 47 daha fazla ışık yakalayabileceğini iddia ediyor. Bu arada, telefonun ultra geniş kamerası, şirketin geçen yılki iPhone 12 Pro Max’te tanıttığı sensör kaydırmalı görüntü optik sabitleme teknolojisini ödünç alıyor. A15 Bionic çipi ile iPhone 13 mini, özne odakta kalırken bir videonun arka planını bulanıklaştırmanıza olanak tanıyan Sinematik Mod adı verilen bir özellikle birlikte gelir.

Bugünkü etkinliğin öncesinde, Apple’ın tüm iPhone 13 serisini ekran içi parmak izi sensörleriyle donatıp donatmayacağı konusunda çelişkili raporlar vardı. Sonunda, iPhone 13 mini ve kardeşleri yeni biyometrik kimlik doğrulama yöntemleri eklemiyor. Bu nedenle, bir Apple Watch takmıyorsanız, maske takarken iPhone 13 mini’nin kilidini açmak için yine de bir parola girmeniz gerekecektir.

iPhone 12 mini gibi, 13 mini de Apple’ın telefonun ekranını düşmelerden kaynaklanan hasarlara karşı daha dayanıklı hale getirmeye yardımcı olduğunu iddia ettiği Seramik Kalkan teknolojisini içeriyor. Ayrıca suya ve toza karşı IP68 sertifikasına sahiptir. Bağlantı cephesinde Apple, iPhone’un 5G desteğini daha fazla bantla çalışacak şekilde genişletti. Yıl sonuna kadar şirket, telefonun 60 ülkede 200 taşıyıcının ağlarında çalışacağını söylüyor.

Apple iPhone 13 mini’yi altı renkte sunacak: pembe, mavi, gece yarısı (siyah), yıldız ışığı (altın) ve (Ürün) Kırmızı. Temel model 699 dolardan başlıyor ve 128 GB dahili depolama ile geliyor. Bu, 64 GB alanla geldiği geçen yıldan bir yükseltme. iPhone 13 mini için ön siparişler 17 Eylül’de başlayacak ve 24 Eylül’de genel satışa sunulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 13 Mini, 12 Pro Max’ten Kamera Teknolojisi Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör