iPhone 13 Sinema Modu İle Profesyonel Çekimler Yapabileceksiniz

blank
iPhone 13 Sinema Modu İle Profesyonel Çekimler Yapabileceksiniz

İçerik: iPhone 13 Sinema Modu İle Profesyonel Çekimler Yapabileceksiniz

iPhone 13 Sinema Modu İle Profesyonel Çekimler Yapabileceksiniz:iPhone 13, mobil çekimlerinizi Hollywood filmlerine çok daha fazla benzetebilir. Apple’ın yeni telefonları, profesyonel kameraların odak özelliklerini taklit edebilen sinematik moda sahiptir. Video sahnelerinizi belirli konulara otomatik olarak odaklayabilir – örneğin, arka plandaki herkes bulanıkken ön plandaki birinin tamamen net görünmesini sağlar. Daha da iyisi, sinema modu, ön plandaki bir karakter onlara baktığında odağı arka planda birine itecek kadar akıllıdır. Ve elbette, isterseniz odak noktalarını manuel olarak da seçebileceksiniz.

Apple, iPhone 13’ün A15 Bionic işlemcisi sayesinde sinema modunun mümkün olduğunu söylüyor. Her zamanki gibi şirket, tamamen yeni yazılım özelliklerinin kapısını açan rakip mobil çiplerden (bu durumda yüzde 50 daha iyi) çok daha hızlı olduğunu iddia ediyor. iPhone 13’ün kamerası aynı zamanda geçen yılki 12 Pro Max’ten optik görüntü sabitleme teknolojisine ve çok daha iyi sensörlere sahip ve bunların hepsi sinematik modu mümkün kılıyor.

Bu noktada sinema modunun ne kadar gelişmiş olduğu belli değil. (Özellikle, Apple’ın özelliklerine göre 1080p ve 30fps ile sınırlıdır.) Ancak reklamı yapıldığı gibi çalışırsa, ev videoları ve iPhone’larla çekim yapmak isteyen profesyoneller için büyük bir yükseltme olabilir. Profesyoneller, her ikisi de ProRes videoyu destekleyen iPhone 13 Pro ve Pro Max ile çekimlerini başka bir düzeye taşıyabilir.

Bu noktada, sinema modu, her akıllı telefon üreticisinin çoğaltmak için yarışacağı bir özellik olan portre yetenekleri yoluna gidebilir gibi görünüyor. (Ve evet, bunun ilk olarak Android telefonlara geldiğini biliyoruz.)

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 13 Sinema Modu İle Profesyonel Çekimler Yapabileceksiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör