Microsoft Hesaplarının Artık Parolaya İhtiyacı Yok

blank
Microsoft Hesaplarının Artık Parolaya İhtiyacı Yok

İçerik: Microsoft Hesaplarının Artık Parolaya İhtiyacı Yok

Microsoft Hesaplarının Artık Parolaya İhtiyacı Yok:

Microsoft, herkesin parolayı Microsoft hesabından kaldırabileceğini ve bugünden itibaren oturum açmak için diğer yöntemleri kullanabileceğini söylüyor. Şirket, bu yılın başlarında kurumsal kullanıcılara seçeneği sundu ve kurumsal hesaplardan şifreleri tamamen kaldırmayı planlıyor.

Bir parolayı hatırlamak zorunda kalmak veya bir parola yöneticisi kullanmak yerine, Microsoft Authenticator uygulamasını, Windows Hello’yu, bir güvenlik anahtarı veya SMS ya da e-postayla gönderilen kodları kullanabileceksiniz. Outlook, OneDrive, Microsoft Aile Güvenliği ve hatta Xbox Series X/S gibi hizmetlerde parola olmadan oturum açabileceksiniz. Microsoft, Windows 11’in 5 Ekim’de piyasaya sürülmesine hazırlanırken, önümüzdeki birkaç hafta içinde bu seçeneği herkesin kullanımına sunuyor.

Authenticator uygulamasını yükledikten ve hesabınıza bağladıktan sonra şifrenizi kapatabilirsiniz. Microsoft hesap ayarlarınıza, ardından Gelişmiş Güvenlik Seçenekleri ve Ek Güvenlik’e gidin. Oradan hesabınızı şifresiz bir hesaba geçirebilirsiniz. Ardından, talimatları izleyin ve anlaşmayı imzalamak için Authenticator uygulamasında bir bildirimi onaylayın.

Parolanızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz, ancak diğer oturum açma yöntemleri çok daha kullanışlı ve güvenli olabilir. Parolalar yalnızca bir siber güvenlik mayın tarlası olmakla kalmaz, aynı zamanda girilmesi zaman alır ve en iyi ihtimalle uğraşılması can sıkıcıdır.

Kullanıcılara alternatif, güvenli oturum açma yöntemleri sunabiliyorlarsa, diğer hizmetlerin şifreleri attığını görmek memnuniyetle karşılanacaktır. O zamana kadar, mümkün olan her yerde iki faktörlü kimlik doğrulamayı açın ve bir şifre yöneticisi edinin ve tüm hesaplarınız için benzersiz şifreler kullanın. .

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Hesaplarının Artık Parolaya İhtiyacı Yok

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör