New York, 2035’e Kadar Fosil Yakıtlı Arabaları Yasaklayacak

blank
New York, 2035'e Kadar Fosil Yakıtlı Arabaları Yasaklayacak

İçerik: New York, 2035’e Kadar Fosil Yakıtlı Arabaları Yasaklayacak

New York, 2035’e Kadar Fosil Yakıtlı Arabaları Yasaklayacak:

14 yıl sonra artık New York’ta fosil yakıtla çalışan araçlar satılmayacak. Eyalet, 2035’ten itibaren gazlı araçların satışını yasaklayan ve tüm yeni araçların sıfır emisyonlu olmasını gerektiren yeni bir yasa çıkardı. New York Senatosu ve Meclisi tasarıyı onayladı ve Vali Kathy Hochul geçen hafta yasayı imzaladı. Hareket, eyaletin sera gazı emisyonlarını yüzde 35 oranında azaltmaya yardımcı olacak ve 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarında 85 azalma da dahil olmak üzere iklim hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak.

Ars Technica’nın belirttiği gibi, şu anda New York’ta satılan yeni araçların yalnızca yüzde birinin tamamen elektrikli olduğu düşünüldüğünde, devletin önünde çok fazla iş var. Bu nedenle, yeni yasaya göre, birkaç devlet kurumunun gelecek yılın sonuna kadar sıfır emisyonlu bir araç pazarı geliştirme stratejisi oluşturmak için birlikte çalışması gerekiyor. Eyalette satılan arazi araçlarının ve ekipmanların bile 2035 yılına kadar emisyonsuz olmasını sağlamak için uygun bir yol bulmaları gerekecek. Yasa ayrıca New York’ta satılan tüm orta ve ağır hizmet araçlarının emisyon olmasını şart koşuyor. – 2045’e kadar ücretsiz.

New York, önümüzdeki 14 yıl içinde insanları elektrik almaya ikna etmenin yanı sıra, eyalet çapında kapsamlı bir şarj ağı kuracak. Bu, apartmanlara, marketlere, alışveriş merkezlerine ve otoparklara şarj istasyonları kurmayı içerir.

California ayrıca geçen yıl 2035 yılına kadar yeni gazla çalışan arabaların satışını yasakladı ve Massachusetts bu yılın başlarında davayı takip etti. Bu arada, Washington milletvekilleri 2030 yılına kadar gazla çalışan arabaların satışını yasaklayan bir yasa çıkarmaya çalıştı, ancak sonunda Vali Jay Inslee tarafından veto edildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: New York, 2035’e Kadar Fosil Yakıtlı Arabaları Yasaklayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör