Android 11’in Bazı Özellikleri Eski Android Sürümlerine Geliyor

blank
Android 11'in Bazı Özellikleri Eski Android Sürümlerine Geliyor

İçerik: Android 11’in Bazı Özellikleri Eski Android Sürümlerine Geliyor

Android 11’in Bazı Özellikleri Eski Android Sürümlerine Geliyor:

Google, geçen yaz sonunda Android 11’i piyasaya sürdüğünde, uygulama izinlerini otomatik olarak sıfırlayan bir özellik ekledi. Bir uygulamayı birkaç ay sonra kullanmazsanız, işletim sistemi, uygulamanın ilk yüklediğinizde sizden vermenizi istediği bazı izinleri iptal edebilir. Çoğu Android üreticisinin cihazlarını yalnızca birkaç yıl boyunca platform güncellemeleriyle desteklemesi nedeniyle, ne yazık ki yalnızca nispeten az sayıda cihazda kullanılabilen kullanışlı bir özellik. Neyse ki, bu değişmek üzere.

Şirket bugün yaptığı bir geliştirici güncellemesinde, Aralık 2021’den itibaren Google’ın bu işlevselliği Android 6 (Marshmallow) ve sonraki sürümleri çalıştıran tüm cihazlara sunmaya başlayacağını duyurdu. Bu özellik, şirketin “milyarlarca” cihaza sunacağı bir Google Play hizmetleri güncellemesinin izniyle gelecek. Yeni yazılımı cihazınıza yükledikten sonra, Android 11 veya sonraki sürümleri hedefleyen uygulamalarda bu özellik varsayılan olarak etkinleştirilecektir. İşletim sisteminin eski sürümleri için oluşturulmuş uygulamalar için, manuel olarak etkinleştirme seçeneğiniz olacaktır.

Bu, bir uygulamaya ilk yüklediğinizde vermiş olabileceğiniz tüm izinleri unutmak kolay olabileceğinden, çoğu Android kullanıcısının takdir etmesi gereken küçük yaşam kalitesi güncellemelerinden biridir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android 11’in Bazı Özellikleri Eski Android Sürümlerine Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör