BASDEC Üyelerinden Dünyanın En Hafif Mayın Dedektörü

blank
BASDEC Üyelerinden Dünyanın En Hafif Mayın Dedektörü

İçerik: BASDEC Üyelerinden Dünyanın En Hafif Mayın Dedektörü

BASDEC Üyelerinden Dünyanın En Hafif Mayın Dedektörü:

Bursa’da savunma sanayi ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulan Bursa Havacılık ve Savunma Kümelenmesi (BASDEC) üyeleri, dünyanın en hafif mayın dedektörünü üretmek için harekete geçti. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BASDEC üyelerinin ana üreticilerin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra kendi özgün ürünlerini de geliştirdiğini söyledi. Küme üyelerinin OZAN Katlanabilir Metal Mayın D

BURSA’DAN SAVUNMAYA BÜYÜK DESTEK
BASDEC’in kurulduğu 2017 yılından bu yana Türkiye’nin 2013, 2023 ve 2053 vizyonu doğrultusunda çalıştığını kaydeden BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Bursa, otomotiv, tekstil ve makine imalatı gibi alanlardaki üretim kabiliyeti ile bu tür sektörleri geliştirdi. havacılık ve savunma sektörleri olarak Stratejik sektörler için de önemli bir potansiyele sahiptir. Yaklaşık 8 yıl önce başlattığımız orta-yüksek ve yüksek teknolojili dönüşüm hamlesi, Bursa’yı savunma sanayimizin yüzde 75’ine hizmet edecek kapasiteye getirdi. Küme çatısı altında 126 firma bulunmaktadır. Her üyemizin sektöre yönelik sistem ve alt sistemlerine sahip olması ve yerelleştirme çalışmalarına destek olması öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Savunma Sanayii Başkanlığımızın orta vadeli planları ile BASDEC’in plan ve hedefleri uyum içinde ilerliyor. Savunma Sanayii Başkanlığımız tarafından açıklanan ‘Yeni Sanayileşme Modeli’ ile Endüstriyel Yetkinlik Destek ve Değerlendirme Programı (EYDEP) ve Yetenek Envanteri (YETEN) programlarına en üst düzeyde katkı sağlıyoruz.” dedi.

edektörünün TÜBİTAK üzerinden teknoloji transferini sağlayarak bu ürünü geliştirmeyi hedeflediklerini anlatan Başkan Burkay, “Bu ürünle güvenlik güçlerimizin ve insani yardım kuruluşlarının bir diğer önemli ihtiyacını da karşılamış olacağız. kümenin beceri ve kapasitelerini ortaklaşa kullanarak üreteceklerdir.” dedim.

Covid-19 salgınının küresel ekonomi üzerindeki tüm olumsuz etkilerine rağmen Bursa’da savunma sanayiinin ağırlığı her yıl artıyor. Bursa’da 2020 yılında doğrudan ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 285 artarak 23,5 milyon dolara ulaşan savunma ve havacılık sanayi sektör temsilcileri, BTSO bünyesinde kurulan Bursa Havacılık ve Savunma Kümelenmesi (BASDEC) ile özgün projeler geliştirdi. yerli savunma sanayisine ve Türkiye ekonomisine yardımcı olmak. ihracat hedeflerine üst düzeyde katkı sağlamayı hedeflemektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: BASDEC Üyelerinden Dünyanın En Hafif Mayın Dedektörü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör