Facebook, Animasyon Uygulaması Quill’i Yaratıcısına Devretti

blank
Facebook, Animasyon Uygulaması Quill'i Yaratıcısına Devretti

İçerik: Facebook, Animasyon Uygulaması Quill’i Yaratıcısına Devretti

Facebook, Animasyon Uygulaması Quill’i Yaratıcısına Devretti:

Facebook, sanal gerçeklik illüstrasyon ve animasyon aracı Quill’i uygulamayı oluşturan geliştirici Iñigo Quilez’e devretti. Quilez, Smoothstep adlı bir şirket kurdu ve aracı, şu anda Oculus Store’da bulunan Quill by Smoothstep olarak yeniden markalaştırdı.

Orijinal Quill uygulaması, 18 Ekim’de Oculus Mağazasından kaldırılacak. İndirenler için çalışmaya devam edecek, ancak Oculus artık uygulamayı desteklemeyecek. Kullanıcıların yaratıcıları Oculus Media Studio’ya Quill yerine manuel olarak yüklemeleri gerekecek.

Facebook, Oculus Media Studio veya Oculus TV’de paylaşılan Quill içeriğinin şimdilik Oculus’ta kullanılabileceğini söylüyor. Quill Theatre uygulaması mağazada kalacak – önümüzdeki ay VR Animation Player olarak yeniden adlandırılacak. Oculus ekibi ayrıca Smoothstep’in hem Quill Theatre’ın IMM sürükleyici içerik dağıtım dosya biçimini (IMM) hem de bir IMM oynatıcısını açık kaynaklı hale getirdiğini belirtti.

Quilez, Oculus Story Studio’nun VR kısa filmi Dear Angelica’nın yapımına yardımcı olmak için 2015 hackathon’u sırasında Quill’in ilk sürümünü oluşturdu. Film, tamamen bir VR ortamının içinde elle boyanmış ilk filmdi. Diğer film yapımcıları Quill’i benimsedi ve bu araç kullanılarak yaratılan eserler Sundance ve Venedik gibi büyük film festivallerinde gösterildi.

Apple ve Sony gibi bazı büyük şirketlerin önümüzdeki yıllarda VR ve karma gerçeklik alanına girmesi veya daha derine inmesi bekleniyor. Bu nedenle Quill gibi VR oluşturma araçlarının geliştiricilerinin orta vadede büyüme için büyük bir fırsatı var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Animasyon Uygulaması Quill’i Yaratıcısına Devretti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör