Facebook’un Siber Zorbalık İçin Yeni Bir Politikası Var

blank
Facebook'un Siber Zorbalık İçin Yeni Bir Politikası Var

İçerik: Facebook’un Siber Zorbalık İçin Yeni Bir Politikası Var

Facebook’un Siber Zorbalık İçin Yeni Bir Politikası Var:

Facebook, “koordineli sosyal zarar” ile uğraşan hesap ağlarını ortadan kaldırmasına izin veren yeni bir politika duyurdu. Şirket, değişikliğin, platformun mevcut kuralları uyarınca tam olarak ele alamayacağı zararlı davranışlarla mücadele etmesine yardımcı olabileceğini söyledi.

Facebook’un sahte hesap ağlarından gelen zararla başa çıkma politikası olan “eşgüdümlü asılsız davranış”tan farklı olarak, koordineli sosyal zarar, şirkete meşru hesaplardan gelen zararlı eylemleri ele almak için bir çerçeve sunar. Şirketin güvenlik politikası başkanı Nathaniel Gleicher, gazetecilerle yaptığı bir görüşmede, politikanın gerekli olduğunu çünkü kötü aktörlerin gerçek ve gerçek olmayan davranışlar arasındaki “çizgileri bulanıklaştırmaya” çalıştığını söyledi.

“Önemli sosyal zarar riski oluşturan, aynı zamanda platformumuzdaki ihlallere de karışan, ancak CIB [koordineli özgün olmayan davranış] kapsamında özgün olmayanlık için uyguladığımız düzeylere mutlaka yükselmeyen gruplar görüyoruz. ] veya tehlikeli örgütler politikamız kapsamında,” dedi Gleicher. “Yani bu protokol, boşluklar arasında bulunan bu grupları yakalamak için tasarlandı.”

Gleicher, yeni protokollerin Facebook’un aşı karşıtı yanlış bilgileri yayan hesap ağlarını veya siyasi şiddeti organize etmeye çalışan grupları ele almasına yardımcı olabileceğini de sözlerine ekledi. Değişikliği duyururken Facebook, Almanya’da COVID-19 kısıtlamaları hakkında komplo teorileri yayan ve “platform dışı şiddetle bağlantılı” “Querdenken” hareketiyle bağlantılı küçük bir hesap ağını kaldırdığını söyledi. ”

Facebook, koordineli sosyal zararla ilgili yeni kurallarını uygulamak için “bir dizi önlem” alabileceğini söyledi. Bu, “Querdenken” hareketinde olduğu gibi hesapları yasaklamayı veya içeriğin bu kadar geniş bir alana yayılmasını önlemek için erişimlerini kısıtlamayı içerebilir.

Facebook’un kurallarını ihlal eden grupların koordineli bir şekilde nasıl ele alınacağı konusu, şimdiye kadar öncelikle platformunu manipüle etmek için sahte hesaplara dayanan ağları ele geçirmeye odaklanan şirket için zor bir konuydu. Sorun, bu yılın başlarında, Facebook’un “Çalmayı Durdur” hareketini araştırdığı 6 Ocak ayaklanmasının ardından ortaya çıktı. BuzzFeed News tarafından elde edilen dahili bir rapora göre, Facebook çalışanları, mevcut politikalarının meşru hesaplar tarafından “doğal olarak zararlı” koordinasyonu ele alacak donanıma sahip olmadığını ve bunun da “Stop the Steal”ın “uyumlu bir hareket” olduğunu anlamasını engellediğini belirtti. çok geç.

Bir basın açıklaması sırasında Gleicher, “bu politika üzerindeki çalışmaların 6 Ocak’tan çok önce başladığını” söyledi. Ancak şirketin yüksek profilli gruplara karşı çalışmasının karar vermelerini etkilediğini de sözlerine ekledi. “QAnon ile ilgili aktörlere karşı uygulamamızı düşünüyorsanız, ‘Çalmayı Durdur’a karşı uygulamamızı düşünüyorsanız, diğer gruplara karşı uygulamamızı düşünüyorsanız – hepsinden öğrendik.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook’un Siber Zorbalık İçin Yeni Bir Politikası Var

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör