Ford, F-150 Lightning İçin 250 Milyon Dolar Harcayacak

blank
Ford, F-150 Lightning İçin 250 Milyon Dolar Harcayacak

İçerik: Ford, F-150 Lightning İçin 250 Milyon Dolar Harcayacak

Ford, F-150 Lightning İçin 250 Milyon Dolar Harcayacak:

Ford’un elektrikli F-150 Lightning’i açıkça yüksek talep görüyor ve şirket buna ayak uydurmaya kararlı. Otomobil üreticisi, üretim kapasitesini artırmak için fazladan 250 milyon dolar yatırım yapma ve 450 yeni iş yaratma vaadi ile üretim öncesi çalışma haberlerini eşleştirdi. Bu, Ford’un yılda 80.000 Yıldırım kamyonu üretmesine yardımcı olmalı – şirketin şu anda 150.000 rezervasyonu olduğunda çok az konfor, ancak hareket bekleme sürelerini azaltmalıdır.

İşlerin çoğu, Michigan, Dearborn’daki Rouge Elektrikli Araç Merkezinde elektrikli F-150’yi monte eden işçilere giderken, diğerleri Rawsonville Bileşen Fabrikasında daha fazla pil ve Van Dyke Elektrikli Güç Aktarma Merkezi’nde motor üretecek. İlk kamyonlar 2022 baharında satışa sunulacak.

Üretim rakamları bir süre geleneksel kamyonlarla rekabet etmeyecek. Autoweek’in gözlemlediği gibi, Ford, pandemi ve çip kıtlığı ortaya çıkmadan önce yılda ortalama 900.000 normal F-150 kamyon satışı gerçekleştiriyordu. Lightning bir niş üründen daha fazlası olsa da, Ford’un geleneksel kamyon üretimini yeniden gözden geçirmesi gereken noktada değil.

Ayrıca haberlerle ilgili belli bir miktar duruş var. Ford açıkça Amerika’da üretilen elektrikli otomobilleri teşvik eden bir hükümeti memnun etmeye hevesli. Bununla birlikte, hem Ford’dan hem de bir bütün olarak endüstriden elektrikli pikaplara yönelik bastırılmış talebin hala kabul edilmesidir. Ford’un fazla seçeneği olmayabilir. Rivian zaten ilk kamyonlarını üretiyorken Ford, üretimi hızlandırmazsa rakiplerine satışlarını kaybetme riskiyle karşı karşıya.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford, F-150 Lightning İçin 250 Milyon Dolar Harcayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör