Google Pixel Fold, LTPO OLED Ekranla Gelebilir

blank
Google Pixel Fold, LTPO OLED Ekranla Gelebilir

İçerik: Google Pixel Fold, LTPO OLED Ekranla Gelebilir

Google Pixel Fold, LTPO OLED Ekranla Gelebilir:

Google Pixel Fold lansmanı 2021’in dördüncü çeyreği için yapılacak ve katlanabilir telefonun düşük sıcaklıkta polikristal oksit (LTPO) OLED ekrana sahip olduğu söyleniyor. En son söylenti, Android üreticisinin katlanabilir telefonunun ‘Passport’ kod adıyla çalışmalarda bulunduğu bildirildikten bir yıldan biraz fazla bir süre sonra geldi. 2019 yılında Google, katlanabilir akıllı telefon prototipleri üzerinde çalışmaya başladığını açıkladı. Şirket ayrıca, Samsung dahil olmak üzere şirketler tarafından şirket içi katlanabilir telefonlarını geliştirmek için kullanılan Android 10’da katlanabilir ekranlar için destek sağladı.

Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları Kıdemli Direktörü David Naranjo, LTPO OLED ekranlı Google Pixel Fold’un geliştirilmesi hakkında tweet attı. Yönetici, dördüncü çeyrek için spekülasyon yapılan lansman tarihiyle birlikte Google Pixel Fold modelinin dahil olduğu yeni ekran teknolojisini kullanacağı söylenen ve mevcut olan cihazların bir listesini paylaştı.

Geçen yıl, sözde bir dahili Android belgesi, Google Pixel Fold için 2021’in 4. Çeyreğinin lansman zaman çizelgesini önerdi. Telefon, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun kod adları olduğu tahmin edilen ‘Raven’ ve ‘Oriole’ ile birlikte ‘Pasaport’ kod adıyla göründü.

Google’ın kendisi çeşitli katlanabilir prototiplerin testini doğrulasa da, bir patent başvurusu şirketin içe doğru katlanacak bir modeli sonlandırabileceğini öne sürdü.

Tipster Jon Prosser, Şubat ayında Google Pixel Fold’un geliştirilmesiyle ilgili söylentilerin gerçek olduğunu iddia etti. Telefonun bu yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında gelebileceğini de belirtti.

Google, katlanabilir bir telefon piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığı veya Android’i piyasadaki mevcut ve yeni katlanabilir cihazlar için daha optimize hale getirmek için prototipleri test edip etmediği konusunda henüz herhangi bir ayrıntı açıklamadı. Bununla birlikte şirket, 19 Ekim’de gerçekleşmesi beklenen Pixel 6 serisini duyururken planlarından net bir şekilde bahsetmeyi düşünebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel Fold, LTPO OLED Ekranla Gelebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör