OnePlus 9 Telefonları Hasselblad Xpan Kamera Ayarı Alıyor

blank
OnePlus 9 Telefonları Hasselblad Xpan Kamera Ayarı Alıyor

İçerik: OnePlus 9 Telefonları Hasselblad Xpan Kamera Ayarı Alıyor

OnePlus 9 Telefonları Hasselblad Xpan Kamera Ayarı Alıyor:

OnePlus, en yeni amiral gemisi akıllı telefonları OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’da Hasselblad’ın kamera teknolojisini kullanmaya başladı. Bu ortaklığın tam etkisini özel kamera donanımı biçiminde görmemiz biraz zaman alacak. Bu arada OnePlus, mevcut telefonlarına daha fazla Hasselblad hissi getirmek istiyor. OnePlus’ın piyasaya sürmeye başladığı 9 serisi telefonlar için en son yazılım güncellemesi, Hasselblad’ın XPan film kameralarının görünümünü kopyalamayı amaçlayan bir ayar içeriyor.

Xpan Modu, 65:21 en boy oranı ve iki odak uzaklığına (30 mm ve 45 mm) sahip çok geniş bir mod içerir. OnePlus, görüntü önizlemesinin bir XPan kameranın merceğinden göreceğiniz çerçeve çizgilerine sahip olduğunu ve bir çekim yaptıktan sonra, negatif film gelişiminin bir animasyonunu görebileceğinizi söylüyor. Hasselblad’ın ikincisini oluşturmak için OnePlus ile birlikte çalıştığı iki film simülasyon efekti de var – renkli ve siyah beyaz -.

Güncelleme, telefonların kamera sistemlerini başka şekillerde iyileştirmeyi hedefliyor. OnePlus, bellek optimizasyon çözümünü güncellediğini ve kamera uygulamasını başlatmak için gereken süreyi yarıya kadar kısalttığını söylüyor. Şirket, önizlemelerdeki gecikmeyi azalttığını ve çeşitli otomatik mod durumlarında aşırı netlemeyi düzelttiğini söylüyor. Ayrıca, düşük ışık koşullarında gelişmiş dinamik aralığa sahip olduğunu ve bazı sahneler için gürültüyü azaltırken ve HDR çerçeve alma algoritmalarını optimize ederken, hareketli nesneleri çekme söz konusu olduğunda başarı oranını artırdığını iddia ediyor.

OnePlus, güncellemenin kablosuz şarj optimizasyonu ve en son Android güvenlik düzeltme eki dahil olmak üzere OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro için başka iyileştirmeler içerdiğini söylüyor. En son ürün yazılımı ayrıca bilinen bazı sorunları giderir ve kararlılığı artırır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OnePlus 9 Telefonları Hasselblad Xpan Kamera Ayarı Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör