Samsung, 14 İnç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

blank
Samsung, 14 İnç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

İçerik: Samsung, 14 İnç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 İnç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı:

Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak 90Hz OLED ekranlar üretmeye başladığını duyurdu. 14 inç, 2.880 x 1.800 16:10 paneller, Samsung’un bu teknolojiyi ilk kez piyasaya sürdüğü bu yıl Mart ayında geleceğini söylediği için önemli ölçüde ertelendi.

60Hz OLED panellere kıyasla ekstra hız, bunları özellikle oyun için ilginç kılıyor. Samsung, OLED teknolojisinin hareket halinde LCD panellere göre daha az bulanıklık yarattığını ve 90Hz OLED ekranda 120Hz LCD modelinde olduğundan daha net hareket göreceğinizi iddia ediyor. Teorik olarak, bu, bilgisayarınızın GPU’su için vergi vermeyen bir ekranda nispeten keskin oyun anlamına gelebilir.

OLED ekranlar, çoğu LCD modelini geride bırakan yüzde 100 DCI-P3 kapsamı ile daha iyi renkler sunar. Ayrıca daha derin siyahlar, daha hızlı tepki süreleri ve daha iyi görüş açıları sunarlar. LCD’lere kıyasla dezavantaj, parlak içeriği görüntülerken parlaklık eksikliği ve daha düşük enerji verimliliğidir. Ekranlar, ASUS’un bu ayın başlarında duyurulan Zenbook 14X Pro ve Vivobook Pro 14X modellerine gelecek şekilde ayarlandı. Samsung ayrıca ASUS ProArt Studio OLED ve diğer modellerde kullanılan 16 inç 4K 60Hz panelleri de sağlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, 14 İnç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör