WhatsApp Yerel İşletme Dizinlerini Test Etmeye Başladı

blank
WhatsApp Yerel İşletme Dizinlerini Test Etmeye Başladı

İçerik: WhatsApp Yerel İşletme Dizinlerini Test Etmeye Başladı

WhatsApp Yerel İşletme Dizinlerini Test Etmeye Başladı:

WhatsApp zaten işletmelerle sohbet etmenize izin veriyor, ancak yakında onları uygulama aracılığıyla da bulabileceksiniz. Bu hafta şirket, kullanıcıların WhatsApp’ta var olan yerel mağaza ve hizmetleri taramasını ve onlarla iletişim kurmasını sağlayan bir dizin özelliğini test etmeye başladı. Araç şu anda yalnızca Brezilya, São Paulo’da kullanılabiliyor, ancak WhatsApp’ın başkanı Will Cathcart tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, özelliği işletmeleri kategorilere ve size ne kadar yakın olduklarına göre sıralamak için kullanabileceğinizi gösteriyor.

Facebook’ta ticari mesajlaşmadan sorumlu başkan yardımcısı Matt Idema, Reuters’e yaptığı açıklamada, testin “binlerce” mağaza ve hizmeti içerdiğini söyledi. Şirketin bu özelliği muhtemelen Hindistan ve Endonezya’da kullanıma sunacağını da sözlerine ekledi. Cathcart, Twitter’da ayrıca, “Önümüzdeki birkaç ay içinde deneyen kişilerin geri bildirimlerine dayanarak, bu hizmeti diğer şehirlere ve WhatsApp’ta bulunan diğer işletme türlerine genişletmeye bakacağız.” Dedi.

En çok arkadaşlarınız ve ailenizle sohbet etmek için kullandığınız bir uygulama olarak bilinmesine rağmen, WhatsApp giderek e-ticaret alanına girmeye başladı. 2018’den beri işletmelerin müşterileriyle iletişim kurmak için kullanmaları için ayrı bir uygulama sunuyor. Daha yakın zamanlarda, insanların doğrudan WhatsApp’tan alışveriş yapmasını kolaylaştırmak için yolundan çıktı. Zaman zaman, bu, yılın başlarında gizlilik politikasını değiştirdiğinde olduğu gibi, şirket için her zaman işe yaramadı. Bu notta Cathcart, WhatsApp’ın dizin özelliğini kullanırken bir kullanıcının veya göz attığı işletmelerin konumunu kaydetmeyeceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp Yerel İşletme Dizinlerini Test Etmeye Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör