Elon Musk, Yeni SpaceX Uçuşunda Ücretsiz Wi-Fi Olacağını Söyledi

blank
Elon Musk, Yeni SpaceX Uçuşunda Ücretsiz Wi-Fi Olacağını Söyledi

İçerik: Elon Musk, Yeni SpaceX Uçuşunda Ücretsiz Wi-Fi Olacağını Söyledi

Elon Musk, Yeni SpaceX Uçuşunda Ücretsiz Wi-Fi Olacağını Söyledi:

SpaceX’in tamamen sivil Inspiration4 görevine üç gün kala ekip, Dragon kapsülünde harika vakit geçiren video ve görüntülerde yer aldı. Ekip üyeleri, Dünya’yı dolaşırken araştırma yapmanın yanı sıra, sıfır yerçekimi ukulele performanslarını canlı olarak yayınladılar ve meslektaşlarıyla eve döndüler. Ancak görünüşe göre “olağanüstü” bir şikayetleri var. Uzaydaki ilk yemekleri – pizza – soğuk servis edildi. Inspiration4 Twitter hesabı paylaştıktan sonra SpaceX CEO’su Elon Musk “üzgünüm” dedi ve Dragon kapsülünün daha sıcak ve aynı zamanda ücretsiz Wi-Fi’ye sahip olacağından emin oldu.

Musk’ın bahsettiği ücretsiz WiFi bölümü, muhtemelen SpaceX’in üstlendiği Starlink projesine atıfta bulunuyor. SpaceX, Dünya’nın çoğuna düşük gecikmeli İnternet erişimi için bir uydu İnternet takımyıldızı işletiyor. Şu anda Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve ABD dahil olmak üzere 14 bölgede mevcuttur.

Inspiration4, dört günlük bir görev için gemide yalnızca dört özel vatandaşın bulunduğu ilk yörünge uzay uçuşudur. SpaceX daha önce dört üyenin sağlıklı ve mutlu olduğunu söyledi. Uzaydaki ilk geceleri için yatmadan önce, şimdiye kadar yapılmış en büyük uzay penceresi olan Dragon gemisinin kubbesinden dışarı bakarak Dünya’nın çevresini 5.5 kez dolaşmışlardı ve birkaç öğün yemek yiyorlardı. Yemekleri kahve ve çay, pizzalar (soğuk), sandviçler, köfteler, salamlar ve kuka ve zencefilli çiğneme gibi atıştırmalıkları içeriyordu.

İlham görevi, NASA’nın Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden başlatıldı. Richard Branson, Virgin Galactic uzay aracıyla uzaya uçtuktan yaklaşık iki ay sonra, ardından Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un Blue Origin aracıyla uçtu.

Bu, Musk’ın 2002 yılında Mars’ı kolonileştirmek ve “insanları çok gezegenli bir tür” yapmak amacıyla kurduğu SpaceX’in son görevi.

Inspiration4, ABD saatiyle Cumartesi günü daha sonra Dünya’ya dönecek. Sıçrama, Florida sahilinde 19:00 EDT’den (Pazar günü saat 4:30’da IST) biraz sonra yapılacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Yeni SpaceX Uçuşunda Ücretsiz Wi-Fi Olacağını Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör