Hyundai, Robotları Fabrika Güvenlik Müfettişi Olarak Çalıştıracak

blank
Hyundai, Robotları Fabrika Güvenlik Müfettişi Olarak Çalıştıracak

İçerik: Hyundai, Robotları Fabrika Güvenlik Müfettişi Olarak Çalıştıracak

Hyundai, Robotları Fabrika Güvenlik Müfettişi Olarak Çalıştıracak:

Boston Dynamics Spot kendine yeni bir iş buldu ve neyse ki bu sefer potansiyel bir savaş alanı rolü içermiyor. Hyundai, robotu, tesisin işçiler için güvenli olmasını sağlamak için şirketin kullandığı araçlardan biri olacağı Güney Kore’deki bir Kia üretim tesisinde test etmeye başladı. Pilot uygulama, Hyundai’nin geçtiğimiz Haziran ayında Boston Dynamics’in çoğunluk hissesini satın almasından bu yana iki şirket arasındaki ilk kamu işbirliğini temsil ediyor.

Hyundai’nin yayınladığı videoda yer alan Spot’un geçmiş kliplerde gördüğümüz robottan farklı göründüğünü fark edeceksiniz. Bunun nedeni, otomobil üreticisinin Robotik Laboratuvarı’nın, termal kamera, LiDAR ve ek AI görevlerini yerine getirmek için daha güçlü bilgi işlem kaynakları da dahil olmak üzere bir dizi geliştirme içeren bir sırt çantasıyla donatılmasıdır. “AI İşleme Hizmet Birimi”, Spot’un insanları algılamasına, sıcaklıkları izlemesine ve yangın tehlikelerini kontrol etmesine olanak tanır. Ek olarak, güvenli bir web sayfası, fabrika personelinin robotu uzaktan izlemesine ve tesisin bir alanını daha yakından incelemek isterlerse kontrolü ele almasına olanak tanır.

Hyundai’ye göre pilot, Spot’u ek endüstriyel sitelere yerleştirmeden önce gece geç saatlerde bir güvenlik devriye robotu olarak etkinliğini değerlendirmesine yardımcı olacak. Otomasyon, üretim ve inşaat uygulamaları, otomobil üreticisinin şirketi satın aldığında Boston Dynamics için büyük planı olduğunu söylediği şeyle uyumlu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai, Robotları Fabrika Güvenlik Müfettişi Olarak Çalıştıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör