Xpeng Destekli Girişim, 2024’te Uçan Arabalar Sunacağını Söyledi

blank
Xpeng Destekli Girişim, 2024'te Uçan Arabalar Sunacağını Söyledi

İçerik: Xpeng Destekli Girişim, 2024’te Uçan Arabalar Sunacağını Söyledi

Xpeng Destekli Girişim, 2024’te Uçan Arabalar Sunacağını Söyledi:

Elektrikli araç üreticisi Xpeng tarafından desteklenen bir uçan araba girişimi olan Xpeng Heitech, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2024’te müşterilere uçan arabalar teslim edeceğini söyledi.

Şirketin kurucusu Zhao Deli, Dünya Yeni Enerji Aracı Kongresi’ne verdiği demeçte, 2013 yılında kurulan ve Xpeng ve Xpeng’in İcra Kurulu Başkanı He Xiaopeng tarafından finanse edilen girişimin şu anda 400 kişiyi istihdam ettiğini ve bu yılın sonuna kadar işgücünü 700 kişiye çıkaracağını söyledi.

Zhao, Xpeng Heitech’in modelinin yolda sürebileceğini söyledi. Elektrikli uçan araba, tek şarjla yolda 600 kilometreden (370 mil) fazla gidebilecek ancak Zhao, her seferinde ne kadar uzağa uçabileceğini söylemedi.

Çin’de uçan arabalar geliştiren diğer otomobil üreticileri arasında, merkezi Wuhan şehrinde bir fabrika inşa eden Geely’s Terrafugia yer alıyor. Volkswagen AG, Çin’deki endüstriyi de inceliyor.

Ancak Çin’deki düzenleyiciler, uçan araçlarla ilgili kuralları henüz açıklamadı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xpeng Destekli Girişim, 2024’te Uçan Arabalar Sunacağını Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör