iPhone’unuzdaki Videoları Nasıl Sıkıştırırsınız

blank
iPhone'unuzdaki Videoları Nasıl Sıkıştırırsınız

İçerik: iPhone’unuzdaki Videoları Nasıl Sıkıştırırsınız

iPhone’unuzdaki Videoları Nasıl Sıkıştırırsınız:

iPhone’ların video çekmek için en iyi kameralardan bazılarına sahip olduğu kabul edilir. En yeni iPhone 13 serisi bile elden geçirilmiş kameralar ve sinematik video kayıt modu gibi özelliklere sahiptir. Bir iPhone’dan video kalitesi süper etkileyici olsa da, kaydedilen videolar da çok fazla depolama alanı kaplar. Bu büyük video dosyaları, ekler için bir boyut sınırıyla geldikleri için e-postalara eklenemez. Apple, videoları iPhone’larda sıkıştırmak için henüz varsayılan bir yöntem sunmadı.

En iyi uygulama, 4K veya 1080p gibi diğer mevcut modlardan daha düşük kalitede sıkıştırılması gereken videoları kaydetmektir. Ancak zaten videolar kaydettiyseniz ve bunları küçültmeniz gerekiyorsa, doğru araçlarla bu oldukça kolaydır. İşte bilmeniz gereken her şey. iPhone’da videoları sıkıştırmanın varsayılan bir yolu yoktur. Kullanıcıların büyük videoları sıkıştırmak için üçüncü taraf uygulamalara güvenmeleri gerekecek. Test ettiğimiz güvenilir bir uygulamadan bahsettik ve aşağıda süreci gösterdik, ancak App Store’da bulunabilecek birkaç video sıkıştırma uygulaması var.

Alternatif olarak, yerden tasarruf etmek için daha düşük kalitede kayıt yapabilirsiniz – bunu yapmak için kayıt kalitesini değiştirin, Ayarlar > Kamera > Video kaydet‘e gidin. Ancak mevcut bir videonun boyutunu değiştirmek için, Video Sıkıştırma uygulamasını kullanarak bir iPhone’da videoyu sıkıştırmak için aşağıdaki basit adımları izleyin.

  • App Store’dan Video Sıkıştırma uygulamasını indirin.
  • Kurulduktan sonra ana sayfadaki dev ‘+’ işaretine dokunun.
  • Uygulama, fotoğraf uygulamasına erişmek gibi ilgili izinleri isteyecektir. Tamam tuşuna basın. Video Sıkıştırma, size
  • Film Rulonuzdaki mevcut tüm videoların bir listesini gösterecektir.
  • Üzerine dokunarak sıkıştırmak istediğiniz videoya tıklayın. Kullanıcılar aynı anda sıkıştırmak için birden fazla video seçebilir.
  • Uygulama şimdi kullanıcı seçeneklerini video için istedikleri sıkıştırma düzeyinde gösterecek. Video Sıkıştırma uygulamasında bulunan ön ayarlar, dakikada 28,6 MB’a kadar sıkıştıran tam HD kalitesini ve en düşük olanı dakikada 3,6 MB’ye sıkıştıran 360p’yi içerir. Tercih ettiğiniz seçeneği seçin.
  • Video Sıkıştırma daha sonra kullanıcıdan bir Hedef Albüm seçmesini isteyecektir. Sunulan seçenekler işe yaramazsa, kullanıcılar alttaki ‘Yeni Albüm Ekle’yi seçebilir.
  • Hedef seçildikten sonra video sıkıştırma işlemi başlar. Bu işlem yaklaşık 30 saniye kadar sürer.
  • Sonunda uygulama, kullanıcılardan orijinal videoyu saklamak mı yoksa silmek mi istediklerini seçmelerini ister. Yeni sıkıştırılmış video, Hedef Albümünde ve Film Rulosunda da görünecek.
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone’unuzdaki Videoları Nasıl Sıkıştırırsınız

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör