Starlink İnternet, Ekim Ayında Betadan Çıkıyor

blank
Starlink İnternet, Ekim Ayında Betadan Çıkıyor

İçerik: Starlink İnternet, Ekim Ayında Betadan Çıkıyor

Starlink İnternet, Ekim Ayında Betadan Çıkıyor:

SpaceX’in Starlink uydu geniş bandı, daha uzun süre bir test olarak görülmeyebilir. Elon Musk, Twitter kullanıcılarına Starlink’in “gelecek ay” betadan çıkması gerektiğini söyledi – yani Ekim ayında. Teorik olarak, normalden daha hızlı hizmeti daha fazla ülkede veya en azından dahil olan beta testi damgası olmadan kullanabilirsiniz.

Şirket, Eylül ayına kadar dünya çapında tam kapsama almayı hedeflemişti. Bugüne kadar, beta, Avustralya, Şili ve Yeni Zelanda gibi dikkate değer istisnalar dışında, büyük ölçüde Kuzey Amerika ve Avrupa’nın bazı bölgeleriyle sınırlıydı. Planlanan genişlemeler şu ana kadar Meksika ve Japonya ile sınırlı, ancak SpaceX Filipinler ve Güney Afrika gibi ülkelerde kayıtlı yan kuruluşlara sahip.

Resmi lansman çok önemli olabilir. SpaceX, Ağustos sonu itibariyle 100.000 Starlink terminali sevk ettiğini, ancak beta etiketi ortadan kalktıkça ve daha fazla ülkenin erişim sağladığı için bu sayının artacağını söyledi. Uydu hizmeti yeni olmaktan uzak olsa da, Starlink’in yüksek bant genişliği ve düşük gecikme süresi, geleneksel internet erişiminin kullanılamadığı veya pratik olamayacak kadar yavaş olduğu kırsal alanlarda ve gelişmekte olan ülkelerde geniş bant açığını kapatmaya yardımcı olabilir.

Bu, elbette, Starlink’in söz verildiği gibi gelmesi şartıyla. Musk ve şirketlerinin, teknik engeller ve diğer pratik gerçekler nedeniyle aksayan projeler için iyimser bir takvim geçmişi var. Ekim lansmanı kesinlikle söz konusu değil, ancak programınızı henüz bu lansmana göre planlamak istemeyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Starlink İnternet, Ekim Ayında Betadan Çıkıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör