Tesla’nın Temel Güvenlik Sorunlarını Ele Alması Gerekiyor

blank
Tesla'nın Temel Güvenlik Sorunlarını Ele Alması Gerekiyor

İçerik: Tesla’nın Temel Güvenlik Sorunlarını Ele Alması Gerekiyor

Tesla’nın Temel Güvenlik Sorunlarını Ele Alması Gerekiyor:

Tesla, daha yarı özerk teknolojiyi piyasaya sürdüğü için ABD düzenleyicilerinden sempatik bir kulak almak üzere değil. Yeni Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu başkanı Jennifer Homendy, The Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda Tesla’nın Otopilot ve Tam Kendi Kendine Sürüş gibi özellikleri yolun daha fazla bölümüne genişletmeden önce “temel güvenlik sorunlarını” çözmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca halka açık sokaklarda Tesla beta testi yükseltmelerinden de heyecan duymadı.

Diğer eleştirmenler gibi, NTSB lideri de Tesla’nın sürücü asistleri için adlandırma planlarıyla ilgiliydi. Homendy, Full Self Driving etiketinin “yanıltıcı ve sorumsuz” olduğunu ve bazılarının onu “kötüye ve kötüye kullanmaya” yol açtığını söyledi. Adına rağmen, mevcut FSD paketi bazı durumlarda yalnızca sınırlı özerklik sağlıyor ve sürücülerin her an direksiyona geçmeye hazır olmasını gerektiriyor. Tesla nihayetinde robotaksi ve diğer uygulamalı kullanımları etkinleştirmek için gerçek özerkliği umuyor, ancak henüz böyle bir sistem göstermedi.

Tesla ve şefi Elon Musk, teknolojinin dahil olduğu kazalarla ilgili endişelere rağmen, uzun süredir Autopilot’un (ve buna bağlı olarak FSD’nin) tam manuel kontrolden genel olarak daha güvenli olduğunu savundu. Otomobil üreticisi, yalnızca kapalı devrenin ideal koşullarını değil, gerçek dünya kullanımı yoluyla yarı özerk özellikleri iyileştirmenin bir yolu olarak FSD betalarını kullandı.

Homendy’nin sözleri, Tesla’nın teknolojisini sınırlamaya veya yasaklamaya yönelik politikalara yol açmayacaktır. Bununla birlikte, Biden yönetimi sırasında NTSB’nin Tesla’ya yaklaşımının tonunu belirliyor. Ajans, özellikle çarpışmalarda bir artış varsa, Tesla’nın otonom sürüş stratejisine açık olmayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla’nın Temel Güvenlik Sorunlarını Ele Alması Gerekiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör