WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Yenilikler Geliyor

blank
WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Yenilikler Geliyor

İçerik: WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Yenilikler Geliyor

WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Yenilikler Geliyor:

WhatsApp’ın, kullanıcıların resimlerini masaüstü uygulamasında çıkartmalara dönüştürmelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma platformunun şu an için özelliği geliştirdiği söyleniyor ve WABetaInfo’ya göre henüz beta test kullanıcıları için mevcut değil. WhatsApp, yeni özelliği tüm masaüstü kullanıcıları için ne zaman yayınlamayı planladığını resmi olarak açıklamadı. Uygulamanın yakın zamanda Android kullanıcıları için Kaybolma Modu için zaman sınırı ayarlarını test ettiği bildirildi.

Yeni ‘Görüntüyü Etiket Olarak Gönder’ özelliğinin, WhatsApp özellikleri izleyici WABetaInfo tarafından Masaüstü için WhatsApp beta sürümü 2.2137.3’te tespit edildiği bildirildi. Ancak raporda ayrıca “bu özellik geliştirilme aşamasındadır, beta test kullanıcıları için mevcut değildir” ifadesi de yer aldı.

WABetaInfo tarafından paylaşılan özelliğin önizlemesine göre, özellik kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar başlık çubuğunun yanında yeni bir Çıkartma simgesi görebilecekler. Buna dokunduğunuzda, WhatsApp normal bir fotoğraf yüklemesi yerine bir çıkartma olarak bir resim gönderir. Ayrıca, kullanıcılar daha önce gönderilen görüntünün bir çıkartma olup olmadığını doğrulayabilecekler. Rapora göre, WhatsApp şu anda Android ve iOS için WhatsApp beta sürümünde aynı özellik üzerinde çalışmıyor.

En son özellik, WhatsApp kullanıcılarının herhangi bir üçüncü taraf uygulaması kullanmadan bir görüntüden hızlı bir şekilde çıkartma oluşturmasına yardımcı olacak.

WhatsApp, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için düzenli olarak yeni özellikler ve güncellemeler yayınlar. Yakın tarihli bir rapor, WhatsApp’ın Kaybolma Modunda çalıştığını ve Android kullanıcılarının geçici mesajları için 90 gün, 7 gün veya 24 saat farklı zamanlamalar ayarlamasına izin vereceğini öne sürdü. Varsayılan kaybolan mesajlar zamanlayıcısının, uygulamanın Gizlilik ayarlarındaki Kaybolan mesajlar bölümünde bulunacağı bildiriliyor. Kapalı seçeneği de olacaktır. Zamanlayıcı etkinleştirildiğinde, seçilen süreden sonra WhatsApp sohbetleri otomatik olarak silinir.

WhatsApp’ın kaybolan özelliğin yanı sıra, iOS kullanıcıları için bir sesli mesaj transkripsiyon özelliğini de test ettiği söyleniyor. Yeni özellik zamanla hem Android hem de iPhone kullanıcılarına ulaşabilir. Şu anda, WhatsApp sesli mesajların deşifresini sağlamamaktadır. Bunun yerine hem iOS hem de Android’de aldığınız mesajları kopyalayabileceklerini söyleyen üçüncü taraf uygulamalar var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Yenilikler Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör