Apple iOS 15, Resmen Piyasaya Sürüldü

blank
Apple iOS 15, Resmen Piyasaya Sürüldü

İçerik: Apple iOS 15, Resmen Piyasaya Sürüldü

Apple iOS 15, Resmen Piyasaya Sürüldü:

Apple şimdi iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 ve tvOS 15’i iPhone, iPad, Apple Watch ve Apple TV cihazlarında kullanıma sunuyor. Güncellemeleri hemen göremeyebilirsiniz, ancak mevcut olduklarında daha birçok özelliğe erişebileceksiniz.

Facetime ve Mesajlar hem iPhone hem de iPad’de yükseltildi. Facetime, mekansal sesi destekler ve arka plan gürültüsünü azaltırken, insanlar web ve Android’deki paylaşılabilir bağlantılar aracılığıyla Facetime aramalarına katılabilir. Haber, Müzik, TV ve Podcast uygulamalarındaki özel sekmeler sayesinde, arkadaşlarınızın ve ailenizin sizinle paylaştığı şeyleri Mesajlar’da takip etmek daha kolay olacak.

Bildirimler de elden geçirildi. Anında iletme uyarıları üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaksınız ve yeni Odak modlarından birini etkinleştirdiğinizde yalnızca belirli uygulamalardan ve kişilerden gelen bildirimlerin geçmesine izin verebilirsiniz. Uyumak ve çalışmak gibi etkinlikler için profiller vardır ve işletim sistemi, belirli bir zamanda en çok kullandıklarınızı ön plana çıkarmak için ana ekran uygulamalarınızı otomatik olarak yeniden düzenleyebilir.

Ayrıca iOS 15’te yeni olan, Google Lens’e benzer şekilde çalışan Canlı Metin işlevidir. Bu özellik, fotoğraflardan, ekran görüntülerinden ve çevrenizdeki dünyadan yazılı metin çıkarabilir. Metni düzenleyebilir, çevirebilir ve paylaşabilirsiniz. Bu özellik ayrıca sanat, simge yapılar, bitkiler ve evcil hayvanlar gibi şeyleri de tanımlayabilir.

Başka yerlerde, iOS’taki Haritalar, Fotoğraflar ve Hava Durumu uygulamaları için yeni özellikler var. Apple’ın her görüntüde ne olduğunu bulmak için makine öğrenimini kullanmasıyla, Spotlight aramaları, kendi fotoğraflarınız da dahil olmak üzere daha zengin sonuçlara sahip olacak.

iPad’de Hızlı Notlar artık sistem genelinde bir özelliktir — klavyeyi veya Apple Pencil’ı kullanarak bazı düşüncelerinizi not almak için sağ alt köşeden içeri doğru kaydırmanız yeterlidir. Bazı çoklu görev ve Safari değişiklikleri de bekleyin.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple iOS 15, Resmen Piyasaya Sürüldü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör