GÖKBEY ve AKSUNGUR, Özel Uçuş Gösterisi Yapacak

blank
GÖKBEY ve AKSUNGUR, Özel Uçuş Gösterisi Yapacak

İçerik: GÖKBEY ve AKSUNGUR, Özel Uçuş Gösterisi Yapacak

GÖKBEY ve AKSUNGUR, Özel Uçuş Gösterisi Yapacak:

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), her yaştan yüz binlerce kişinin katıldığı Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te bu yıl da yerini alıyor. TUSAŞ’ın geliştirdiği ürünlerin sergileneceği TEKNOFEST’te HÜRKUŞ, AKSUNGUR ve GÖKBEY de uçuş gösterileri yapacak.

Türkiye’nin en değerli markalarından biri olan TUSAŞ, yetenek programları, işe alım süreçleri ve kariyerle ilgili soruları yanıtlayacak. Bunlara ek olarak TUSAŞ, “Pilot Sensin” ve “Focus and Air” gibi keyifli etkinlikler de dahil olmak üzere genç katılımcılar arasındaki etkileşimi artıracak sürpriz etkinlikler düzenleyecek.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da gösteri uçuşu gerçekleştirecek olan HÜRKUŞ, geçtiğimiz aylarda ilk kez tanıttığı Hava Yer Entegrasyon Uçağı (HYEU) ile bu kez de katılımcıların nefesini alacak. TAI tarafından geliştirilen özgün platformlar olan GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri ve AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı, ilk kez TEKNOFEST’e özel bir uçuş gösterisi sergileyecek.

Teknofest kapsamında ayrıca VR tabanlı sanal hangar turu, uçakları deneyimleme fırsatı sunan simülatörler ve TAI standında birçok sürpriz etkinlik de yer alacak. Her yıl büyük bir heyecanla geçen Helikopter Tasarım Yarışması’nın finalistleri de cevaplarını TEKNOFEST’te bulacak.

TEKNOFEST ile ilgili görüşlerini paylaşan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST için birbirinden değerli etkinlikler hazırladık. Cumhurbaşkanımızın liderliği. İlkokuldan başlayarak teknoloji ve bilim merakını bünyesinde barındıran şenliğe katılan çocuklarımızla buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu vesileyle gençlere çağrımı tekrarlıyor ve mühendis olmalarını tavsiye ediyorum. Ülkemizin tam bağımsız savunma sanayisi onların omuzlarında yükselecektir. TAI olarak bu ekosistemin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.”

Savunma sanayinde bir ilke imza atan TUSAŞ’ın geliştirdiği TUSAŞ APP uygulaması ile TEKNOFEST katılımcıları, sanal hangar turlarının yanı sıra ürünleri sanal ortamda yakından inceleme fırsatı bulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: GÖKBEY ve AKSUNGUR, Özel Uçuş Gösterisi Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör