Google’ın Güncel iOS 15 Uygulamaları Widget’ları Destekliyor

blank
Google'ın Güncel iOS 15 Uygulamaları Widget'ları Destekliyor

İçerik: Google’ın Güncel iOS 15 Uygulamaları Widget’ları Destekliyor

Google’ın Güncel iOS 15 Uygulamaları Widget’ları Destekliyor:

iOS 15 artık indirilebilir durumdayken, hem büyük hem de küçük geliştiriciler, işletim sisteminin seçim çerçevesi özelliklerinden yararlanmak için uygulamalarını güncellemeye başladı. Bunlardan biri, uygulamalarından bekleyebileceğiniz iOS 15 ile ilgili geliştirmeleri bugün detaylandıran Google’dır.

En büyük değişiklik, Gmail, Meet, Görevler, Haritalar, Ana Sayfa ve Google’ın diğer birçok uygulamasının bildirimleri nasıl ele alacağıyla ilgili. İOS 15’in yeni Odak Modu’nu etkinleştirdiyseniz, Google, hemen ilgilenmenizi gerektirmeyen istemlerin, daha sonra ilgilenebileceğiniz Bildirim Merkezi’ne gideceğini söylüyor. Google Haritalar’ın bir yere gitmeye çalışırken size gönderdiği gibi daha zamanında hatırlatıcılar susturulmaz ve size gönderildiklerinde onları görürsünüz. Google, amacının “mümkün olduğunca alakalı ve zamanında” bildirimler yapmak olduğunu söylüyor. Bunların “önümüzdeki haftalarda” şirketin uygulamalarına sunulduğunu göreceksiniz.

Bu arada, bir iPad’iniz varsa, Apple’ın tabletlerinin sunduğu ekstra ekran alanından yararlanan yeni Google Fotoğraflar ve YouTube Müzik widget’larını dört gözle bekleyebilirsiniz. Şirket, önümüzdeki haftalarda bunları da piyasaya süreceğini söylüyor. Son olarak, Google Drive ve YouTube Music, yeni Spotlight entegrasyonlarına sahiptir. Aracı, belirli dosyaları aramak ve doğrudan Google’ın müzik akışı hizmetinde bir şarkı çalmak için kullanabilirsiniz. Bu geliştirmeler bugün mevcuttur – ancak muhtemelen Spotlight ile bu şekilde daha fazla uygulamanın çalışmasını dilersiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Güncel iOS 15 Uygulamaları Widget’ları Destekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör