NASA’da Büyük Bir Ayrılık Yaşanacak

blank
NASA'da Büyük Bir Ayrılık Yaşanacak

İçerik: NASA’da Büyük Bir Ayrılık Yaşanacak

NASA’da Büyük Bir Ayrılık Yaşanacak:

NASA, tarihinde önemli bir bölümü kapatmak üzere. 40 yılı aşkın bir süredir ajansta çalışan Baş Bilim Adamı Jim Green, şimdi 2022’nin başlarında emekli olmayı planlıyor. 1980’de geldikten kısa bir süre sonra NASA’nın internete eşdeğerini (Uzay Fiziği Analiz Ağı) geliştirmeye başladı, ancak en iyisi o. NASA’nın son 15 yıldaki en büyük uzay araştırma projelerinden bazılarını denetlemekle tanınıyor – muhtemelen onun çalışmalarının çok farkındasınızdır.

Green, 2012’deki Curiosity inişi sırasında NASA’nın Gezegen Bilimi Bölümü’nü yönetti ve Mars gezicisinin hem tanıtılmasında hem de halka açıklanmasında kilit bir rol oynadı. Juno sondasının Jüpiter araştırması, Messenger’ın Merkür turu, Dawn’ın Ceres ziyareti ve Yeni Ufuklar’ın Plüton’un tarihi uçuşu sırasında da lider roller üstlendi. Bilim adamı ayrıca şu anda Mars’ta dolaşan Perseverance gezici için planlara yeşil ışık yaktı.

Green’in yerini kimin alacağı henüz belli değil, ancak onun yerine geçecek kişinin aranmasına yardımcı olacak. Ancak sağlıklı bir mirasa sahip olacağını söylemek güvenli. Hem görevleri besledi hem de onları halk için daha erişilebilir hale getirdi – Merak, Yeni Ufuklar ve diğer araçların neden heyecan verici olduğunu açıklamaya yardımcı oldu. Uzay biliminde bir kariyer peşindeyseniz, Green’in çalışması bir ilham kaynağı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA’da Büyük Bir Ayrılık Yaşanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi. Araştırmacılar, talep üzerine yeniden programlanabilen bir elektronik çipin yapay …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör