Apple Kullanıcıları COVID-19 Aşı Kartı’nı Cüzdana Ekleyebilir

blank
Apple Kullanıcıları COVID-19 Aşı Kartı'nı Cüzdana Ekleyebilir

İçerik: Apple Kullanıcıları COVID-19 Aşı Kartı’nı Cüzdana Ekleyebilir

Apple Kullanıcıları COVID-19 Aşı Kartı’nı Cüzdana Ekleyebilir: Apple Cüzdan, kullanıcıların iOS 15 güncellemesinin bir parçası olarak uygulamaya doğrulanabilir COVID-19 aşı kartları eklemesine izin verecek şekilde ayarlanmıştır. 21 Eylül Salı günü tanıtılan iOS 15.1 beta, kullanıcıların aşı durumlarını Sağlık uygulamasına yüklemelerine olanak tanıyor ve bu da Apple Cüzdan’da bir aşı kartı oluşturuyor. Bu, iPhone kullanıcılarının gerektiğinde havaalanlarında veya diğer kurumlarda aşı durumlarını hızlı bir şekilde göstermelerini kolaylaştırır.

Apple’a göre, yeni özellik, aşı kanıtı üretmek, özel bir anahtarla imzalamak ve bilgilerinizi doğrulamak için bir ortak anahtar oluşturmak için uluslararası SMART Sağlık Kartları standardından (ABD’de çeşitli eyaletlerde halihazırda kullanılmaktadır) yararlanacaktır. .

Ayrıca, henüz piyasaya sürülen iOS 15, kullanıcıların aynı standardı kullanarak Sağlık uygulamasında doğrulanabilir aşı ve test sonuçlarını saklamasına izin veriyor. Kişi kayıtları QR kodları, indirilebilir dosyalar veya iPhone’da Sağlık Kayıtlarını kullanan sağlık hizmeti sağlayıcıları aracılığıyla alacaktır.

Apple Kullanıcıları COVID-19 Aşı Kartı’nı Cüzdana Ekleyebilir:Cupertino şirketi ayrıca, kullanıcının verileri için sıkı bir gizlilik olacağına söz verdi. Apple’ın, kullanıcıların içe aktarılan veya paylaşılan kayıtlarına herhangi bir erişimi olmayacak ve kullanıcılara ayrıca tüm bilgilerin şifrelenmesi ve başka bir yere aktarıldığında güvenli bir şekilde saklanması gerektiği söylendi. Apple ayrıca aşı kartlarını veya kullanıcıların bunları nasıl kullandığını göremezdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Kullanıcıları COVID-19 Aşı Kartı’nı Cüzdana Ekleyebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör