Chrome 94 Tüm Platformlar İçin Çıktı

blank
Chrome 94 Tüm Platformlar İçin Çıktı

İçerik: Chrome 94 Tüm Platformlar İçin Çıktı

Chrome 94 Tüm Platformlar İçin Çıktı:

Chrome 94 kararlı güncellemesi Google tarafından Android, iOS, Mac ve Windows işletim sistemleri için yayınlandı. Güncelleme önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak ve yeni güvenlik özellikleri, yeni işlevler ve hata düzeltmeleri getiriyor. Google Chrome 94 kararlı, dört haftalık yeni sürüm döngüsünün Chrome’un ilk sürümüdür. Daha önce, Chrome güncellemesi altı haftada bir yayınlanıyordu. Özellikleri, kullanıcıların daha güvenli gezinmesini sağlayan HTTPS-First modunu içerir. Ayrıca Google, Chrome 94 sürümünde 19 farklı güvenlik sorununun giderildiğini söyledi.

Google Chrome güncellemesi, 21 Eylül’deki bir blog gönderisiyle duyuruldu. Chrome 94, HTTPS-First modunu sunar. Masaüstü sistemler ve Android için Chrome’da mevcuttur. HTTPS, HTTP’nin daha güvenli bir sürümüdür ve birçok web sitesi bunu destekler. En son güncelleme ile, kullanıcı HTTPS’yi desteklemeyen bir site yüklediğinde tarayıcı ayrıca tam sayfa bir uyarı gösterecektir. Bu, genel Wi-Fi kullanırken gizliliği sağlar. Google, bunun daha önce Chrome 92 için planlandığını söylüyor.

Chrome en son sürümle güncellendiğinde, kullanıcılar Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Güvenlik > Her zaman güvenli bağlantıları kullan seçeneğine giderek bunu etkinleştirebilir

Chrome 94, Android tabletlerin masaüstü web sitelerini barındırmasına da izin verir. Artık etkin olmayan sekme gruplarının dondurulmasına, Aşamalı Web Uygulamalarının (PWA’lar) otomatik olarak başlatılmasına, Android’de yenilenmiş bir kullanıcı arayüzünün gösterilmesine, web sayfalarında güncellenmiş tablo işlemelerinin gösterilmesine ve daha fazlasına izin verebilir. Masaüstü için Chrome 94, 32 hata düzeltmesi ve iyileştirme alıyor.

Masaüstü bilgisayarlar için Chrome 94’ün getirdiği bir diğer yeni özellik ise paylaşım merkezidir. Bu özellik, kullanıcıların bağlantıları kopyalamasına, bir QR kodu almasına ve üçüncü taraf web siteleriyle paylaşmasına olanak tanır. Cihazlarınıza Gönder seçeneği yalnızca oturum açmış kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Chrome’daki paylaşım merkezine, çok amaçlı adres çubuğu simgesi veya 3 noktalı menü aracılığıyla erişilebilir. Kullanıcı oturum açmadıysa, seçenek görünmez. Masaüstü paylaşım merkezi, Windows, macOS ve Linux için Chrome’da desteklenir.

Sekmeleri kolayca yönetmek için Chrome 94, iOS sürümüne bir düzenleme modu getirdi. Kullanıcılar birden fazla sekme seçebilir ve ardından bunları okuma listesine ekleyebilir, yer imi ekleyebilir, paylaşabilir veya kapatabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chrome 94 Tüm Platformlar İçin Çıktı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör