Guardians of the Galaxy, Avengers Oyunundan Çok Daha İyi

blank
Guardians of the Galaxy, Avengers Oyunundan Çok Daha İyi

İçerik: Guardians of the Galaxy, Avengers Oyunundan Çok Daha İyi

Guardians of the Galaxy, Avengers Oyunundan Çok Daha İyi:

Marvel Sinematik Evreninin yavaş yavaş küresel olarak ele geçirildiği bu noktada, çoğu insan, en azından James Gunn’a göre, Galaksinin Koruyucuları’nın kim olduğu konusunda net bir fikre sahip. Bir ağaç olan kel adam, yeşil vücut boyasıyla Zoe Saldana, ağaç olmayan diğer kel adam, şehvetli bir rakun olarak Bradley Cooper ve eskiden Parks and Recreation’da olan adam var.

Marvel’in Galaksinin Koruyucuları’nda durum böyle değil ve bu iyi bir şey. Oyun, Muhafızların yeni versiyonlarını sunar ve oyuncuların koşmak ve silah kullanmak yerine ilişki kurmaya ve ekip çalışmasına aktif bir vurgu yaparak onları tanımasını sağlar. Eidos-Montréal’in Milano ekibiyle ilgili yorumu tanıdık ama canlandırıcı ve oyundaki karakterler de MCU’daki kadar çekici – hatta daha fazla değil.

Galaksinin Koruyucuları’nın ön gösterimi yaklaşık bir saat sürdü ve beni beşinci bölümün ortasına bıraktı: Star-Lord ve arkadaşları Milano’da Nova Corps karargahında para cezası ödeyip ödemeyeceklerini tartışıyorlar. Şakalaşıyorlar ve bunu yapmaya karar veriyorlar, aralıklı olarak önceki bir görevden gemilerinde saklanan mor-turuncu bir lamayla uğraşıyorlar. Lamanın adı Kammy. Kinci ama basit savaşçı Drax, ona “çocuk” diyor. Hepsi çok şirin.

blank

Star-Lord, Guardians of the Galaxy’deki tek oynanabilir karakterdir, ancak gerektiğinde benzersiz becerilerinden yararlanarak takım arkadaşlarıyla etkileşime girebilir ve hatta onları yönlendirebilir. Örneğin, ağzı bozuk rakun Rocket, kapıları kırmak, havalandırmalardan geçmek ve bir şeyleri tamir etmek konusunda iyidir, ancak bunu yaparken size kulak tıkayacaktır.

Beşinci bölümde, Star-Lord, çevrelerini ilgi alanları veya zayıflık alanları için tarama yeteneği de dahil olmak üzere bir avuç beceri ve araca sahip. Bu kaplamayı kullanmak, manzarayı neon silüetler ve parlak sarı ipuçlarından oluşan kızılötesi bir dünyaya dönüştürür. Star-Lord’un kendisi belirli bir öğeyi kullanamıyorsa, ekibinden birinin kullanma şansı vardır ve ileriye giden yolu bulduğunda onlarla çalışabilir.

Savaşta, Star-Lord, mürettebat arkadaşlarına herhangi bir zamanda özel hareketlerini kullanma talimatı verebilir ve ayrıca yakındaki düşman davranışlarına otomatik olarak tepki verirler. Örneğin, Star-Lord bir düşmanı buz tabancasıyla dondurabilir ve güçlü ağaç yaratığı olan Groot, donmuş düşmana feryat etmeye başlar, oyuncu girişi gerekmez. Ayrıca büyük bir savaşın gidişatını değiştirebilecek bir toplanma işlevi de var – Peter Quill ekibi bir araya getiriyor ve savaşın nasıl gittiğine dair düşüncelerini dinliyor ve ardından 1980’leri kullanarak onları cesaretlendirmeye veya egolarını kontrol etmeye karar veriyor. pop rock şarkı sözleri. Doğru tonu seçerse, tüm ekip spam gönderme saldırılarına başlayabilmeleri için büyük bir destek alır; yanlış kelimeleri seçerse, sadece Star-Lord hasar artışını alır.

Beşinci bölümdeki dövüşler hızlıdır ve düşmanlarla doludur, yani Muhafızlar genellikle çevreye yayılarak kendi küçük savaşlarını yürütürler. Star-Lord’un mürettebat arkadaşlarının özel güçlerini çağırma yeteneği, silahlı çatışmalara bir hızlı atış stratejisi katmanı ekler ve bu sistem ancak oyun ilerledikçe daha sağlam hale gelecektir.

Guardian NPC’lerle etkileşim kurmak, oyuncuların ilerlemek için iletişim kurması ve bulmacaları çözmesi gerektiğinde, oyunun savaş dışı anlarının kritik bir bileşenidir. Galaksinin Koruyucuları, önemli bir şey olduğunda oyuncuları sağ üst köşede bir metinle uyaran Telltale tarzı bir anlatı sistemi kullanır – “Gamora’nın bunu hatırlayacağını” düşünün – ve konuşmada, oyuncuların seçmesi için genellikle birden fazla yanıt vardır. bazen bağlı bir zamanlayıcı ile. Sesli bir ipucuna yanıt verip vermemek gibi görünüşte zararsız kararlar, örneğin bir savaşa hızlı başlamak veya Muhafızların gizlice içeri girmesi için bir fırsat yaratmak gibi oyunun nasıl oynandığını önemli ölçüde değiştirebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Guardians of the Galaxy, Avengers Oyunundan Çok Daha İyi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör