Netflix, Roald Dahl Kitaplarının Haklarını Satın Aldı

blank
Netflix, Roald Dahl Kitaplarının Haklarını Satın Aldı

İçerik: Netflix, Roald Dahl Kitaplarının Haklarını Satın Aldı

Netflix, Roald Dahl Kitaplarının Haklarını Satın Aldı:

Netflix, Roald Dahl Story Company’yi (RDSC) ve Charlie and The Chocolate Factory, Matilda ve James ve Giant Peach gibi klasikler de dahil olmak üzere yazarın tüm kataloğunun haklarını satın aldığını duyurdu. The Hollywood Reporter’a göre anlaşmanın şartları açıklanmadı (ve düzenleyici onayına tabi), ancak üç yıl önce Netflix, Dahl’ın 16 eserinin hakları için “dokuz rakam” ödedi. Her halükarda, muhtemelen Netflix’in bugüne kadarki en büyük satın almalarından birini temsil ediyor.

Satın alma haberleri dün bir Bloomberg raporunun ardından köpürmeye başladı. Netflix Eş CEO’su Ted Sarandos ve RDSC, Netflix’in Dahl’ın çalışmaları için “animasyonlu ve canlı aksiyon filmleri ve TV, yayıncılık, oyunlar, sürükleyici deneyimler, canlı tiyatro, tüketici ürünleri ve daha fazlası arasında benzersiz bir evrenin yaratılması” dahil olmak üzere büyük planları olduğunu yazdı. genel müdür (ve Dahl’ın torunu) Luke Kelly.

Şirketler, yönetmen Taika Waititi ve senarist Phil Johnston’ın Charlie ve Çikolata Fabrikası dünyasına dayanan bir dizi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Netflix ayrıca Matilda The Musical’ın bir uyarlaması için Sony ve Working Title ile birlikte çalışıyor.

Satın alma, Netflix’in yalnızca diğerlerinden içerik lisansladığı geçmiş içerik anlaşmalarının çok ötesine geçiyor gibi görünüyor. Bunu Marvel ile ünlü bir şekilde yaptı, ardından o sırada rakip hizmet Disney+’ı başlatmayı planlayan Disney ile anlaşamayınca Daredevil ve diğer Marvel şovlarını iptal etti.

Sarandos ve Dahl, Roald Dahl’ın kataloğuyla, “bu zamansız hikayeleri yeni formatlarda daha fazla izleyiciye ulaştırmayı… [bu arada] benzersiz ruhlarını ve evrensel sürpriz ve nezaket temalarını korumayı” vaat ediyor. “Gençlerin gücüne ve olasılığına dair bu hikayeler ve onların mesajları hiç bu kadar anlamlı olmamıştı.” Geçen yıl şirket, Bloomberg’in belirttiği gibi, web sitesinde Dahl’ın Yahudi karşıtı açıklamaları geçmişi için bir özür yayınladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Roald Dahl Kitaplarının Haklarını Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor. Netflix’in Masters of the Universe ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör