Twitch, Telifli Müzik Kullanımı İçin Yeni Bir Sürece Giriyor

blank
Twitch, Telifli Müzik Kullanımı İçin Yeni Bir Sürece Giriyor

İçerik: Twitch, Telifli Müzik Kullanımı İçin Yeni Bir Sürece Giriyor

Twitch, Telifli Müzik Kullanımı İçin Yeni Bir Sürece Giriyor:

Twitch, Ulusal Müzik Yayıncıları Birliği (NMPA) ile bir anlaşma yaptı, ancak yine de yayıncıların yasal olarak kullanabilecekleri şarkılara erişmesine izin vermeyecekti. Aslında, Billboard’un işaret ettiği gibi, bu kesinlikle bir lisans anlaşması değil. Yayına göre, Amazon’un sahip olduğu canlı yayın hizmeti, platformda lisanslı müziğin geçmişte kullanımı için finansal bir anlaşma yaptı. Twitch ayrıca içerik oluşturuculara bir e-postada, yayıncıların ve hak sahiplerinin içeriği bildirmek için kullanabilecekleri yeni bir süreci bir araya getirdiğini söyledi.

Yeni süreç bir DMCA’dan farklıdır ve ceza yerine bir uyarı ile başlayacaktır. Bir hak sahibi bir akışı rapor ettiğinde, Twitch bir uyarı verir ve izinsiz müzik içeren klipleri kaldırır. Bariz bir ihlal durumunda – örneğin, konserlerin yeniden yayınlanması ve yayınlanmamış parçaların sızdırılması – Twitch, kullanıcının geçmişine bağlı olarak doğrudan bir ceza verebilir.

Twitch, e-postasında, yeni sürecin, akışlarında kullanma yetkisi olmayan müzikleri yanlışlıkla yakalamış olabilecek kullanıcılar için daha bağışlayıcı olduğunu söylüyor. Ancak Virtual Economy Podcast’ten Mike Futter, yeni sürecin müzik yayıncılarının kullanıcıları işaretlemesini kolaylaştırdığını ve yaratıcılar için işleri daha iyi hale getirmediğini belirtiyor. Twitch sadece videolarını kaldıracağından, yayıncılar ihlal olarak işaretlendiklerinde bir rapora itiraz edemezler. Daha önce bir müzik parçasını kullanma haklarını güvence altına almış olan kullanıcılar bile, yanlış bir şekilde işaretlenirlerse içeriklerini sildirebilir.

Ancak Billboard, Twitch ve NMPA’nın, müziğin ileriye dönük platformda nasıl ele alınacağını belirlemek için bir zaman penceresi üzerinde anlaştığını söylüyor. Twitch’in NMPA üyelerine gelecekteki işbirliklerine izin veren bir katılım anlaşması sunduğu bildiriliyor. Platform, yeni raporlama sürecine gelince, içerik oluşturuculara önümüzdeki haftalarda paylaşacak daha fazla bilgiye sahip olduğunu söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitch, Telifli Müzik Kullanımı İçin Yeni Bir Sürece Giriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör