Artık Android Telefonunuzu Yüz Hareketlerinizle Kullanabilirsiniz

blank
Artık Android Telefonunuzu Yüz Hareketlerinizle Kullanabilirsiniz

İçerik: Artık Android Telefonunuzu Yüz Hareketlerinizle Kullanabilirsiniz

Artık Android Telefonunuzu Yüz Hareketlerinizle Kullanabilirsiniz:Google, mobil işletim sistemi için göz ve yüz hareketlerine dayanan yeni erişilebilirlik araçları da dahil olmak üzere oldukça uzun bir Android özellikleri listesi sundu. Bu haftadan itibaren kullanıcılar, bir telefonun ön kamerasını bir anahtara dönüştürebilen Android Erişilebilirlik Paketine yeni bir eklenti görecekler. Uygun bir şekilde Camera Switch olarak adlandırılan araç, bir cihazın giriş yöntemi olarak klavyelerin, farelerin ve dokunmatik ekranların yerini alır. Bu özellik ile kullanıcılar, telefonlarında göz hareketleriyle veya gülümseme veya ağızlarını açıp kapama gibi yüz özellikleri ile gezinebilecekler. Teknoloji devi, Ağustos ayında beta testine başladı, ancak şimdi özelliği daha geniş bir kullanıma sunuyor.

Teknoloji devi, özellikle konuşmayan veya nörolojik rahatsızlığı olanlar için Project Activate adlı yeni bir uygulama başlattı. Amacı, kullanıcıların diğer insanlarla iletişim kurmasını kolaylaştırmaktır. Uygulamayı “Lütfen, bekleyin!” gibi ifadeler söyleyecek şekilde programlayabilirler. gözlerini belli bir yöne hareket ettirdiklerinde veya yüzleriyle bir jest yaptıklarında. Uygulama ayrıca ses çalmak, telefon görüşmeleri yapmak veya yardım isteyen acil durum mesajları gibi metinler göndermek için programlanabilir.

Son olarak Google, Lookout uygulamasını el yazısı tanıma ile güncelledi. Artık Belgeler modundayken Latin tabanlı diller için el yazısı ve basılı metinleri okuyabiliyor. Ayrıca, Google’ın gelecekte daha fazla para birimi için destek eklemeyi planlamasıyla artık Euro ve Hindistan Rupisini para birimi modunda tanıyabilir. Teknoloji devi, Lookout’u ilk kez 2018’de Kör bireylere ve görme engelli kişilere çevreleri hakkında sözlü bildirimler sağlamanın bir yolu olarak duyurdu. Google, İngilizce dışındaki diller için desteğin yanı sıra 2020’deki yeteneklerine yiyecek ve belge taramayı da ekledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Artık Android Telefonunuzu Yüz Hareketlerinizle Kullanabilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör