Audi, RS Q E-Tron Hibritini Fas Çöllerinde Test Etti

blank
Audi, RS Q E-Tron Hibritini Fas Çöllerinde Test Etti

İçerik: Audi, RS Q E-Tron Hibritini Fas Çöllerinde Test Etti

Audi, RS Q E-Tron Hibritini Fas Çöllerinde Test Etti:

Ocak ayında Dakar Rallisi’nin başlamasına üç aydan biraz daha uzun bir süre kala Audi, RS Q E-Tron’unu özel yapım hibriti test etmek için Fas çöllerine götürdü. Audi’nin ülkede bulunduğu iki hafta boyunca, RS Q E-Tron’u 100 Fahrenheit’ten daha yüksek sıcaklıklara ve kum fırtınalarına maruz bıraktı. Otomobil üreticisi, aracı mümkün olan en zorlu koşullardan geçirmek için özel olarak Fas’ta test ettiğini söyledi. Isı ve diğer faktörler, RS Q E-Tron’un elektrikli aktarma organlarını ve diğer bileşenlerini sınırlarını zorladı.

blank

Audi Sport fabrika yarışları proje müdürü Andreas Roos, “Fas’ta edindiğimiz bilgiler paha biçilemez ama aynı zamanda Dakar Rallisi’nden önce daha yapacak çok işimiz olduğunu ve çok fazla zamanımız kalmadığını gösteriyor.” dedi.

Audi ve Volkswagen Grubu, RS Q E-Tron’a çok fazla biniyor. Dakar Rallisi’ni kazanabilirse bunu başaran ilk elektrikli araç olacak. Saf bir EV olmasa da, iki değiştirilmiş Formula E motoruna sahip bir elektrikli aktarma organına sahiptir. TFSI motorlu bir enerji dönüşüm sistemi, sürüş ve frenleme sırasında otomobilin yüksek voltajlı aküsünü şarj eder. Volkswagen, RS Q E-Tron’un gelecekteki üretim otomobillerinden bazılarını bilgilendirmeye yardımcı olmasını beklediğini zaten söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Audi, RS Q E-Tron Hibritini Fas Çöllerinde Test Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör