Facebook, Güvenliğe 13 Milyar Dolardan Fazla Harcadığını Söyledi

blank
Facebook, Güvenliğe 13 Milyar Dolardan Fazla Harcadığını Söyledi

İçerik: Facebook, Güvenliğe 13 Milyar Dolardan Fazla Harcadığını Söyledi

Facebook, Güvenliğe 13 Milyar Dolardan Fazla Harcadığını Söyledi:

Facebook Salı günü yaptığı açıklamada, bir gazetenin şirketin “platformun kötü etkilerini” düzeltemediğini bildirmesinden günler sonra, 2016’dan bu yana güvenlik ve güvenlik önlemlerine 13 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını söyledi.

Sosyal medya devi, beş yıl önce 10.000’e kıyasla, şu anda güvenlik ve güvenlik üzerinde çalışan 40.000 kişiye sahip olduğunu söyledi.

Wall Street Journal’ın geçen hafta şirket içi bir şirketle ilgili bir incelemeye atıfta bulunarak, Facebook’un Instagram uygulamasının genç kullanıcıları üzerindeki olumsuz etkilerini küçümsediği ve çalışanların platformun gelişmekte olan ülkelerde insan tacirleri tarafından nasıl kullanıldığına ilişkin uyarılara zayıf yanıt verdiği bildirildi. Şirket bir blog yazısında, “Geçmişte, ürün geliştirme sürecinde güvenlik ve güvenlik sorunlarını yeterince erken ele almadık” dedi. “Ama bu yaklaşımı temelden değiştirdik.”

Facebook, yapay zeka teknolojisinin bu yılın ilk yarısında 3 milyar sahte hesabı engellemesine yardımcı olduğunu söyledi. Şirket ayrıca 20 milyondan fazla sahte COVID-19 ve aşı içeriğini kaldırdı.

Şirket, Facebook’ta ve görüntü paylaşım platformu Instagram’da nefret söylemi standartlarını ihlal eden içeriği 2017’de ilk kez bildirmeye başladığından 15 kat daha fazla kaldırdığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Güvenliğe 13 Milyar Dolardan Fazla Harcadığını Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör