Facebook’un Baş Teknoloji Sorumlusu Şirketten Ayrılıyor

blank
Facebook'un Baş Teknoloji Sorumlusu Şirketten Ayrılıyor

İçerik: Facebook’un Baş Teknoloji Sorumlusu Şirketten Ayrılıyor

Facebook’un Baş Teknoloji Sorumlusu Şirketten Ayrılıyor:

Facebook, tarihinde önemli bir bölümü kapatmak üzere. CNBC, sosyal ağın baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer’in şirketteki toplam 13 yılın ardından görevinden ayrıldığını bildirdi. Yeteneği geliştirmeye ve geliştirme sürecini iyileştirmeye yardımcı olacağı 2022’de bir noktada Facebook’un ilk Kıdemli Üyesi olarak yarı zamanlı bir pozisyona geçecek. CTO’nun sosyal gönderisine göre, bu hareket Schroepfer’in ailesi ve hayırseverliği ile daha fazla zaman geçirmesine izin verecek.

Donanım lideri Andrew “Boz” Bosworth, 2022’de kademeli olarak CTO olarak Schroepfer’in yerini alacak. Ayrılan yönetici, çıkışının gönüllü olduğunu açıkça belirtti – Facebook’un beklentileri konusunda hala heyecanlı biri için “zor bir karar” olduğunu söyledi. Buna göre, şirket başkanı Mark Zuckerberg, Schroepfer’in “kritik bir rol” oynadığını ve “yakın bir arkadaş” olduğunu söyledi.

Schroepfer, Facebook’a ilk olarak 2008 yılında mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı olarak katıldı. 2013 yılında CTO pozisyonunu aldı.

Bosworth’un yükselişi, akıllı gözlükler, VR kulaklıklar ve Portal ekranları gibi donanımlara giderek daha fazla odaklanan bir şirket için mantıklı. Ancak, bazı tartışmalar olmadan değil. Yakında olacak olan CTO, geçmişte, her ne pahasına olursa olsun büyümeyi haklı çıkaran bir 2016 notu ve politikacıların gerçekleri kontrol etme konusundaki isteksizliğini ifade eden bir 2020 yazısı da dahil olmak üzere, geçmişte tartışmalı dahili notlar yazdı. Boz, daha sonra eleştirilere yanıt olarak görüşlerini değiştirdiğini, ancak geçmişte mahremiyet ve yanlış bilgilendirme sorunlarına olan duyarlılığıyla tam olarak bilinmediğini söyledi.

Yeni CTO’nun mevcut duruşu ne olursa olsun, Facebook’un teknoloji önceliklerini değiştirmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Zuckerberg, geçişin bir parçası olarak “birkaç başka grubun” Bosworth’a katılacağını ve Facebook’un metaversini geliştirmesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi. Sosyal medya devi şimdiden dikkatinin çoğunu sanal alanlara odaklamış olsa da Boz’da daha da yüksek bir önceliğe sahip olabilirler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook’un Baş Teknoloji Sorumlusu Şirketten Ayrılıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör