Google’ın Android Otomotiv İşletim Sistemi Honda’ya Geliyor

blank
Google'ın Android Otomotiv İşletim Sistemi Honda'ya Geliyor

İçerik: Google’ın Android Otomotiv İşletim Sistemi Honda’ya Geliyor

Google’ın Android Otomotiv İşletim Sistemi Honda’ya Geliyor:

Google’ın Android Auto deneyimine bir dizi özellik ekleniyor ve şirketin Otomotiv İşletim Sistemi, 2022’den itibaren ilk kez Honda araçları da dahil olmak üzere daha fazla araca gelecek.

Google, 2015 yılında Android Auto uygulamasını tanıttı ve sürücülerin akıllı telefonları ile araçlarının stereo sistemi arasında bağlı bir bağlantı kurarak cihazdan müzik çalmalarını, Haritalar’ın adım adım yol tariflerini yüksek sesle okumalarını ve sesli aramaları yanıtlamalarını sağladı. sistem. Altı yıl içinde hem Android Auto hem de üzerinde çalıştıkları bilgi-eğlence sistemleri çok daha akıllı hale geldi. Perşembe günü Google, Android Auto’yu telefonlarında veya doğrudan arabalarında çalıştıran sürücülere daha da fazla özellik ve yetenek sunacağını duyurdu.

Android Auto, yoldayken sürücünün dikkatinin dağılmasını en aza indirecek şekilde tasarlanmış olsa da, bugüne kadar telefonu bilgi-eğlence sistemine veya stereo sisteme bağlamak tamamen bir şeydi. Bluetooth radyonun telefonunuzda canlı olduğundan emin olmanız, ardından aracı tanıması ve cihazla eşleştirmesi için ikna etmeniz ve ardından Android Auto’yu gerçekten istediğiniz şeyi yapmaya teşvik etmek için sayısız sözlü komutu hatırlamanız gerekir. Ama artık değil! Sürücüler yakında sadece “Hey Google, hadi araba kullanalım” diyerek internet paylaşımı sürecini etkili bir şekilde otomatikleştirebilecekler.

Ayrıca Google, Amazon Music, Audible, iHeartRadio, JioSaavn, Pandora, Podcast Addict, SoundCloud ve YouTube Music dahil olmak üzere çok sayıda içerik kaynağına tek dokunuşla erişilebilirlik ve sistemin okumasını sağlamak için Otomatik Kullanıcı Arayüzünü yeniden tasarladı. gelen metin mesajları yüksek sesle ve sürücünün sesle yanıt vermesine izin verir. Bu yeni özelliklerin önümüzdeki birkaç hafta içinde İngilizce konuşulan pazarların yanı sıra Almanya, İspanya, Meksika, Fransa ve İtalya’ya geleceğini görmeyi bekleyin.

Android Auto, çift SIM’li telefon kullanan uluslararası gezginler için ayrı İş ve Kişisel profiller oluşturmanıza ve direksiyonun ne zaman ve neden olduklarına bağlı olarak ilgili kişi listelerini ve takvim randevularını görüntülemenize olanak tanır.

Araç içi ekranlı araçlar için, Android Auto (Polestar 2 veya XC40 Recharge’da bulamayacağınız yansıtmalı sürüm) yakında oyunlar gibi birkaç yeni özelliğe sahip olacak. Google, sürücülere araç park halindeyken oynayabilecekleri hızlı ve eğlenceli eğlenceler sunmak için GameSnacks ile ortaklık kuruyor. Son olarak, halka açık şarj alanlarında otururken kıyamet kaydırmaya son. Tersine, Google gaz için daha az etkileşimli ödeme yapıyor. Aracın bilgi-eğlence sisteminin Google Pay ile temassız ödemeyi tamamlaması için “Ok Google, benzin ödeyin” demeniz yeterli. Yakıt derecesini seçmek zorundasın ve biliyorsun, aslında gazı pompala ama yine de. Bu özellik, yakında Shell, Conoco, Phillips 66 ve 76 istasyonları desteğiyle başlayacak şekilde Exxon ve Mobil benzin istasyonlarında kullanıma sunulacak.

Entegre Android Otomotiv İşletim Sistemine gelince (belirli Ford, GM ve Volvo araçlarında bulacağınız gibi), onu bir sürü yeni marka ve modelde görmeye hazır olun. Google Perşembe günü yaptığı açıklamada, 2022 model yılında yerleşik AAOS’lu araçlar üretmeye başlayacak ve yakında hem Chevy Silverado hem de Renault Mégane E-Tech’te satışa sunulacak olan en son ortağının Honda olduğunu duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Android Otomotiv İşletim Sistemi Honda’ya Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör