Twitter, Kullanıcıların Birbirine Bitcoin Göndermesine İzin Verecek

blank
Twitter, Kullanıcıların Birbirine Bitcoin Göndermesine İzin Verecek

İçerik: Twitter, Kullanıcıların Birbirine Bitcoin Göndermesine İzin Verecek

Twitter, Kullanıcıların Birbirine Bitcoin Göndermesine İzin Verecek:

Twitter’ın ilk kez uygulama içi bahşiş vermesinden dört ay sonra şirket, “bahşiş kavanozu” özelliğini önemli ölçüde genişletiyor. Şirket, küresel olarak tüm kullanıcılarına bahşiş açıyor ve ilk kez kullanıcıların Bitcoin’de bahşiş gönderip almasına izin verecek.

Güncelleme ile dünyanın dört bir yanındaki Twitter kullanıcıları, Venmo, Cash App veya Bandcamp, GoFundMe ve Brezilya mobil ödeme platformu olan PicPay gibi uygulamalar aracılığıyla birbirlerine nakit göndermelerine olanak tanıyan bahşiş verme özelliğine erişebilecek. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Twitter kullanıcıları ve El Salvador, Bitcoin Lightning Network üzerine kurulu bir kişiden kişiye ödeme uygulaması olan Strike aracılığıyla Bitcoin ile ipucu gönderme ve alma ek seçeneğine sahip olacak. Diğer ülkelerdeki insanlar Bitcoin adresleri aracılığıyla bahşiş alabilecekler.

Geleneksel, kripto olmayan platformları kullanan ipuçlarında olduğu gibi, Twitter, kullanıcılar arasında değiş tokuş edilen ipuçlarının bir kısmını almaz. Bahşiş, bugünden itibaren Twitter’ın tüm iOS kullanıcılarına yayılıyor ve “önümüzdeki haftalarda” Android’de kullanıma sunulacak. Twitter, değişikliği, platformundaki içerik oluşturucuları güçlendirmeye yönelik son çalışmalarının bir uzantısı olarak görüyor. Twitter’dan Esther Crawford gazetecilerle yaptığı görüşmede, “Herkesin ödeme alma yollarına erişmesini istiyoruz” dedi. “Daha fazla insanı ekonomiye katılmaya teşvik eden ve insanların birbirlerine sınırların ötesine ve mümkün olduğunca az sürtünme ile para göndermelerine yardımcı olan dijital para birimleri, oraya ulaşmamıza yardımcı oluyor.”

Hareket aynı zamanda Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in büyük bir destekçisi olduğu kripto para birimine ilk büyük hamlesi. Şirketin yaratıcılardan para kazanma çabalarına liderlik eden Crawford, şirketin, kullanıcıların NFT sanatını profillerinde sergilemelerine olanak sağlayacak bir NFT kimlik doğrulama hizmetini keşfetmenin ilk aşamalarında olduğunu da söyledi.

Crawford, bu planların hala deneysel bir aşamada olduğunu, ancak fikrin, NFT’leri Twitter’da sergilemenin bir yolunu vererek NFT yaratıcılarını desteklemek ve sahiplikleriyle ilgili ayrıntılar sağlamak, dedi Crawford. “İnsanların kripto cüzdanlarını doğrudan bağlamalarına izin vererek, NFT sahipliğimizi Twitter’da izleyip sergileyebiliriz” dedi. Bunun nasıl görüneceği tam olarak belli değil, ancak bir rozet veya başka bir görsel ipucu şeklinde olabileceğini söyledi. “Bunun [n] kimliği doğrulanmış bir avatar olduğunu bir şekilde görsel olarak açıklığa kavuşturmak ve ardından size bu NFT’nin kökeni hakkında bazı ilginç bilgiler ve içgörüler vermekle ilgileniyoruz.”

Twitter daha önce NFT’ler veya değiştirilemez belirteçlerle denemeler yaptı. Şirket kısa süre önce kendi NFT koleksiyonunu yayınladı ve Dorsey bu yılın başlarında ilk tweet’inin NFT’sini 2,9 milyon dolara sattı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Kullanıcıların Birbirine Bitcoin Göndermesine İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör