Bayraktar TB2 SİHA, Fas Ordusuna Teslim Edildi

blank
Bayraktar TB2 SİHA, Fas Ordusuna Teslim Edildi

İçerik: Bayraktar TB2 SİHA, Fas Ordusuna Teslim Edildi

Bayraktar TB2 SİHA, Fas Ordusuna Teslim Edildi:

Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) ilk birimlerinin geçtiğimiz haftalarda Fas’a teslim edildiği bildirildi.

Fas Kraliyet Silahlı Kuvvetleri’nin (Far-Maroc) Baykar Savunma ile 2 Nisan’da 70 milyon Fas dirhemi (13 milyon dolar) değerinde 2021 Bayraktar TB626 SİHA için anlaşma imzaladığı açıklandı. Savunmanın doğru olduğuna inanılıyor.

Anlaşmanın 4 yer istasyonunu, 1 simülasyon sistemini ve bilgi izleme ve depolama için bir dijital sistemi kapsadığı bildiriliyor. Ayrıca Fas Kraliyet Silahlı Kuvvetleri’nin askeri üslerinden birinde insansız hava aracı operasyon merkezi kurulacak.

Yerel Fas haber siteleri, askeri haberler konusunda uzmanlaşmış çevrimiçi forumlarında Far-Maroc’a atıfta bulunarak teslimatların 17 Eylül’de başladığını bildirdi.

Kanada’dan Türkiye’ye drone bileşenlerinin ihracatı yasağı
Kanada, yerel olarak üretilen bazı sistemlerin Dağlık Karabağ savaşında ve Suriye’de kullanıldığını tespit ettikten sonra, insansız hava aracı alt sistemleri teknolojisinin Türkiye’ye ihracatını askıya aldı.

Fas Kraliyet Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edildiği iddia edilen drone’ların Kanada’nın ihracat yasağından önce üretilmiş araçlar olup olmadığı bilinmese de Fas’ın Bayraktar TB2 SİHA’lar için Kanada’dan doğrudan Elektro-Optik Sensör satın aldığı iddia ediliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bayraktar TB2 SİHA, Fas Ordusuna Teslim Edildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör