Çin Tüm Kripto Para İşlemlerini Yasa Dışı İlan Etti

blank
Çin Tüm Kripto Para İşlemlerini Yasa Dışı İlan Etti

İçerik: Çin Tüm Kripto Para İşlemlerini Yasa Dışı İlan Etti

Çin Tüm Kripto Para İşlemlerini Yasa Dışı İlan Etti:

Çin merkez bankası, tüm kripto para işlemlerinin yasa dışı olduğunu ve Bitcoin gibi dijital belirteçleri etkin bir şekilde yasakladığını duyurdu.

Çin Halk Bankası, “sanal para birimiyle ilgili ticari faaliyetler yasadışı finansal faaliyetlerdir” diyerek, “insanların varlıklarının güvenliğini ciddi şekilde tehlikeye attığını” söyledi.

Çin, dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biridir.

Oradaki dalgalanmalar genellikle kripto para birimlerinin küresel fiyatını etkiler.

Çin duyurusunun ardından Bitcoin fiyatı 2.000 dolardan fazla düştü.

Bu, Çin’in en iyi ihtimalle değişken, spekülatif bir yatırım olarak gördüğü ve en kötü ihtimalle kara para aklamanın bir yolu olarak gördüğü ulusal baskının sonuncusu. Kripto para ticareti, 2019’dan beri Çin’de resmi olarak yasaklandı, ancak döviz borsaları aracılığıyla çevrimiçi olarak devam etti. .

Ancak bu yıl ciddi bir düşüş var.

Mayıs ayında, Çin devlet sezgileri, hükümet yetkilileri sektör üzerindeki baskıyı artırma sözü verdiği için alıcıları Bitcoin ve diğer para birimlerini çevrimiçi ticarete devam etmek için hiçbir korumaya sahip olmayacakları konusunda uyardı.

Haziran ayında, bankalara ve ödeme platformlarına işlemleri kolaylaştırmayı bırakmalarını söyledi ve para birimlerinin “madencilik”ini yasakladı – yeni madeni paralar yapmak için güçlü bilgisayarları kullanma ticareti.

Bitcoin de dahil olmak üzere birçok kripto para biriminin özündeki teknoloji, blok zinciri olarak bilinen dev bir paylaşılan defterdeki işlemleri doğrulayan ve kontrol eden birçok dağıtılmış bilgisayara dayanır.

Ödül olarak, kripto “madencilik” olarak bilinen bu çalışmaya katılanlara rastgele yeni “paralar” verilir.

Çin, nispeten düşük elektrik maliyetleri ve daha ucuz bilgisayar donanımı ile uzun zamandır dünyanın madencilik için ana merkezlerinden biri olmuştur.

Faaliyet orada o kadar popüler ki, oyuncular bazen madencilerin kripto para birimlerini işlemek için kullandıkları güçlü grafik kartlarının küresel kıtlığı için endüstriyi suçladılar.

Çin’deki baskılar şimdiden madencilik sektörünü vurdu.

Eylül 2019’da Çin, dünyadaki Bitcoin enerji kullanımının %75’ini oluşturuyordu. Nisan 2021’de bu oran %46’ya düşmüştü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin Tüm Kripto Para İşlemlerini Yasa Dışı İlan Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör