Huawei’nin Akıllı Telefon Geliri En Az 40 Milyar Dolar Düşecek

blank
Huawei'nin Akıllı Telefon Geliri En Az 40 Milyar Dolar Düşecek

İçerik: Huawei’nin Akıllı Telefon Geliri En Az 40 Milyar Dolar Düşecek

Huawei’nin Akıllı Telefon Geliri En Az 40 Milyar Dolar Düşecek:

Dönen başkanı Eric Xu, Çinli Huawei’nin, tedarik zincirindeki ABD kısıtlamalarıyla boğuşmaya devam ettiği için bu yıl akıllı telefon işinden elde edilen gelirin en az 30 milyar – 40 milyar dolar düştüğünü göreceğini söyledi.

Xu, Cuma günü Pekin’de düzenlediği basın toplantısında, firma 2019’dan beri kendisine uygulanan “ABD yaptırımlarına alışıyor” olsa da, 5G ile ilgili yeni iş alanlarının ahize işinden kaynaklanan kayıpları telafi edemediğini söyledi.

Eski ABD başkanı Donald Trump, Huawei’yi 2019’da bir ihracat kara listesine aldı ve kritik ABD menşeli teknolojiye erişmesini engelledi, bu da kendi yongalarını tasarlama ve dış satıcılardan bileşenleri tedarik etme yeteneğini engelledi.

Xu, şirket için “en büyük umudunun” beş ila on yıl içinde hala var olacağı olduğunu söyledi.

Çin’in yarı iletken endüstrisini geliştirme çabaları “oldukça cesaret verici sonuçlar” gösterse de, Huawei’nin tedarik zinciri zorluklarını ele almanın uzun zaman alacağını söyledi.

Şirket, havaalanları ve madenlerde 5G ve yapay zeka tabanlı altyapı yükseltmeleri gibi büyüme için yeni alanlar arıyor. Xu, Çin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde 5G teknolojisini uygulamada dünya lideri olacağını söyledi.

Huawei, Nova 9 ve Nova 9 Pro akıllı telefonlarını 24 Eylül’de piyasaya sürdü. Her iki yeni orta sınıf telefon da dörtlü arka kamera taşıyor ve sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 778G SoC ile geliyor.

Yeni Huawei Nova 9 ve Nova 9 Pro ayrıca 300Hz’e kadar dokunmatik örnekleme hızı sunan 120Hz OLED ekranlarla birlikte geliyor. Huawei Nova 9 Pro, çift selfie kamera ve 100W hızlı şarj taşıyor. Huawei Nova 9 ise tek bir selfie kamerasına ve 66W şarja sahip. Huawei Nova 9 Pro ayrıca Nova 9’da bulunandan daha büyük bir ekrana sahip.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei’nin Akıllı Telefon Geliri En Az 40 Milyar Dolar Düşecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör