MacBook Pro’lara Daha Yüksek Çözünürlüklü Ekranlar Gelebilir

blank
MacBook Pro'lara Daha Yüksek Çözünürlüklü Ekranlar Gelebilir

İçerik: MacBook Pro’lara Daha Yüksek Çözünürlüklü Ekranlar Gelebilir

MacBook Pro’lara Daha Yüksek Çözünürlüklü Ekranlar Gelebilir:

MacRumors’un bildirdiğine göre, en yeni macOS Monterey beta, Apple’ın söylentilere göre 14 ve 16 inç MacBook Pro’larının çözünürlüğü hakkında ipuçları içeriyor. Yaklaşan işletim sisteminin yedinci beta sürümü, Apple’ın mevcut Mac’lerinin hiçbirinde desteklenmeyen iki çözünürlük olan “3456 x 2234 Retina” ve “3024 x 1964 Retina”ya referanslar içeriyor.

MacRumors, iki yeni çözünürlüğün, Apple’ın bu yıl yeni tasarımlar ve M1X adlı yeni bir Arm tabanlı Apple işlemci ile piyasaya sürmesi beklenen 14 ve 16 inç MacBook Pro’larına karşılık geldiğini öne sürüyor. Referans olarak, mevcut 16 inç MacBook Pro, 3072 x 1920 çözünürlüğe sahipken, mevcut 13 inç MacBook Pro’nun ekranı 2560 x 1600’de oturuyor. Yeni çözünürlükler doğruysa, her iki dizüstü bilgisayar da piksel yoğunluğunda aşağıdaki gibi bir artış görmelidir. ekran çözünürlüğü gibi.

Geliştirilmiş ekran çözünürlüklerinin yanı sıra, her iki dizüstü bilgisayarın da yeniden canlandırılan bir manyetik MagSafe dizüstü bilgisayar şarj cihazı ve bir SD kart yuvası ve HDMI gibi kullanışlı bağlantı noktalarının geri dönüşüne sahip olduğu söyleniyor. Yaygın olarak beğenilmeyen OLED Touch Bar’ın da çıkış yolunda olduğu bildiriliyor. Yeni dizüstü bilgisayarların bu yılki bir Apple etkinliğinde duyurulması bekleniyor, ancak kesin bir tarih henüz açıklanmadı.Tamamen yeni 2021 iPad Pro, Apple’ın orijinal olarak MacBook Air için tasarlanmış en yeni M1 işlemcisine sahip. 12,9 inçlik versiyonunda ayrıca inanılmaz bir Mini LED ekran bulunur ve bu da onu TV olmayan filmleri izlemek için en iyi şey yapar. Ama tüm bunlara rağmen, hala bir iPad mi?

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: MacBook Pro’lara Daha Yüksek Çözünürlüklü Ekranlar Gelebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör