Xbox, Güncellenmiş Edge Tarayıcısıyla Yeni Özellikler Kazanıyor

blank
Xbox, Güncellenmiş Edge Tarayıcısıyla Yeni Özellikler Kazanıyor

İçerik: Xbox, Güncellenmiş Edge Tarayıcısıyla Yeni Özellikler Kazanıyor

Xbox, Güncellenmiş Edge Tarayıcısıyla Yeni Özellikler Kazanıyor:

Microsoft, Eylül Xbox güncellemesiyle yeni, Chromium tabanlı Edge tarayıcısını Xbox Series X/S ve Xbox One konsollarına getirdi. Bir klavye ve fareyi destekler ve Google Stadia, Discord, web uygulamaları ve daha fazlasına erişim gibi yeni özellikler sunar.

Microsoft, Edge güncellemesini bu yılın başlarında Xbox One ve Xbox Series X/S üzerinde test etmeye başladı, ancak bugün herkese geliyor. Edge, Xbox One’da varsayılan tarayıcıydı, ancak Google Stadia oynanışı gibi özelliklere olanak tanıyan en yeni Chromium sürümü değil.

Microsoft, “doğrudan konsolunuzdan hızlı, güvenli ve modern bir tarama deneyimi” vaat ediyor. Dikey sekmeler, koleksiyonlar ve ayarların, sık kullanılanların, geçmişin, sekmelerin ve daha fazlasının oturum açmış diğer cihazlarla eşitlenmesi gibi özelliklerle masaüstü sürümüyle neredeyse aynıdır. Reddit kullanıcılarının da belirttiği gibi, uzantıları eksik – bu nedenle şimdilik bir reklam engelleyici kullanamayacaksınız.

Fare ve klavye desteğiyle, oyuncular üretkenlik uygulamalarını kullanmayı çok daha kolay bulacaklar. Daha da önemlisi, bir fare ve/veya Xbox denetleyicisi ile Google Stadia veya Steam PC oyunlarını oynayabileceksiniz. The Verge’e göre şimdilik Discord veya diğer uygulamalarda canlı sohbetler için mikrofon desteği yok.

Microsoft ayrıca Daha Sonra Oyna keşfinin piyasaya sürülmesini de ilan etti, ancak bunun mevcut Daha Sonra Oyna özelliklerinden ne kadar farklı olduğu açık değil. Ayrıca Xbox Game Pass bulutu veya Xbox Remote Play kullanarak PC’ye oyun akışının geldiğini yeniden duyurdu. Yeni özellikler artık tüm Xbox konsollarında kullanılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox, Güncellenmiş Edge Tarayıcısıyla Yeni Özellikler Kazanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör