Xiaomi Civi Üç Arka Kamera ve Kavisli Ekranla Gelecek

blank
Xiaomi Civi Üç Arka Kamera ve Kavisli Ekranla Gelecek

İçerik: Xiaomi Civi Üç Arka Kamera ve Kavisli Ekranla Gelecek

Xiaomi Civi Üç Arka Kamera ve Kavisli Ekranla Gelecek:

Çinli akıllı telefon üreticisinin yeni akıllı telefon serisi Xiaomi Civi, 27 Eylül’de Çin’de piyasaya çıkacak. 2019 yılında şirketin iç pazarında piyasaya sürülen Xiaomi CC serisinin, Xiaomi Civi olarak bazı yükseltmelerle yeniden markalanması bekleniyor. Lansman öncesinde Xiaomi, Weibo’da telefonun tasarımını ortaya koyan bir video ve posterler paylaştı. Video ve posterler, Xiaomi Civi serisinin kavisli ekranı, parlama önleyici cam arka yüzü ve ince form faktörü hakkında bir fikir veriyor. Xiaomi, Civi’nin teknik özellikleri hakkında henüz herhangi bir ayrıntı vermedi ancak akıllı telefonun perakende kutusunun bir görüntüsü şimdi çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve yeni telefonun bir şarj cihazıyla birlikte gelmeyebileceğini ima etti.

Xiaomi’nin Weibo’da paylaştığı poster ve teaser, Civi’nin üçlü arka kameralarla gelebileceğini gösteriyor. El cihazı, tanıtımlara göre kavisli bir ekrana ve parlama önleyici cama sahip olabilir. Ayrıca, ahizenin altında bir USB Type-C bağlantı noktası, bir hoparlör ızgarası, birincil mikrofon deliği ve bir SIM kart yuvası olduğu görülüyor. Xiaomi Civi akıllı telefonun üst kısmında, bir IR blaster ve başka bir hoparlör ızgarası ile birlikte ikincil bir mikrofon deliği görülüyor.

Xiaomi, Xiaomi Civi lansmanının 27 Eylül Pazartesi günü 14:00 CST Asya’da (11:30am IST) gerçekleşeceğini zaten duyurdu.

Xiaomi Civi serisinin kesin özellikleri henüz bilinmiyor. Ancak çevrimiçi olarak ortaya çıkan perakende kutusunun bir görüntüsü, geleneksel olanlardan daha ince ve renk ve desen açısından Mi CC serisine benziyor. Bir Gizmochina raporuna göre, Xiaomi Civi kutusu bir şarj cihazına sahip olmayabilir. Perakende kutusu, plastik atıkları azaltmak için tasarlanmış iPhone 13 serisine benziyor. Ancak rapor, Xiaomi’nin bir paket şarj cihazıyla başka bir varyant yayınlayabileceğini de gösteriyor.

Son raporlar, Ağustos ayında Çin’in TENAA listesinde 2107119DC model numarasına sahip bir Xiaomi telefonunun tespit edildiğini öne sürdü. Bunun Xiaomi Civi serisindeki ilk model olduğu söyleniyor. TENAA listesi, geçen hafta dünya çapında piyasaya sürülen Xiaomi 11 Lite 5G NE ile de bazı benzerlikler gösterdi. Xiaomi 11 Lite 5G NE, 90Hz AMOLED ekrana, üçlü arka kameralara, Qualcomm Snapdragon 778G SoC’ye ve 4.250mAh pile sahiptir. Yaklaşan Xiaomi Civi’nin de benzer özellikleri taşıması bekleniyor. Xiaomi 11 Lite 5G NE, 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleriyle ve 256 GB’a kadar yerleşik depolamayla gelir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi Civi Üç Arka Kamera ve Kavisli Ekranla Gelecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör