Apple TV+’ın 20 Milyondan Az Abonesi Olduğu Bildirildi

blank
Apple TV+'ın 20 Milyondan Az Abonesi Olduğu Bildirildi

İçerik: Apple TV+’ın 20 Milyondan Az Abonesi Olduğu Bildirildi

Apple TV+’ın 20 Milyondan Az Abonesi Olduğu Bildirildi:

Apple, 2019’da lansmanından bu yana TV+ yayın hizmeti için resmi abone numaralarını yayınlamadı, ancak analistlerin önceden tahmin ettiğinden daha küçük olabilir. CNBC’ye göre teknoloji devi, Uluslararası Tiyatro Sahne Çalışanları Birliği’ne TV+’ın ABD ve Kanada’da 20 milyondan az abonesi olduğunu söyledi. Birkaç ay önce Statista, hizmetin abone sayısını yalnızca ABD’de 2020’nin sonunda 40 milyona çıkaran bir tahmin yayınladı.

Ancak firma, tahminin “mutlaka kaç ödemeli abonenin hizmeti kullandığını göstermediğini” itiraf etti. CNBC, şirketin beyan ettiği 20 milyon abonenin müşterilere ödeme yapıp yapmadığını da söylemedi. Ayrıca, bunlardan kaçının aboneliklerini ücretsiz aldığından da bahsetmedi: Apple, yeni iPhone, iPad ve Mac satın alan müşterilere yıllık abonelikler veriyordu, ancak teklifi Haziran ayında üç aya indirdi.

Rapora göre, 20 milyondan az aboneye sahip olmak, Apple’ın prodüksiyon ekibine daha büyük yayıncılardan daha düşük ücretler ödemesine izin verdi. CNBC tarafından görülen mevcut sözleşmeye göre, akış hizmetleri, her 1 Temmuz’da IATSE’ye 20 milyondan az abone bildirirlerse çalışanlarına daha düşük ücretler ödeyebilir, çünkü akış karlılığı “şu anda belirsiz”. Sendika daha iyi bir sözleşme için pazarlık yapıyor, çünkü mevcut kurallar Apple gibi teknoloji devleri için bir istisna yapmıyor. Ayrıca, akışın artık “yeni medya” olarak kabul edilemeyeceğini savunuyor.

Bir Apple temsilcisi CNBC’ye şirketin önde gelen yayın hizmetleriyle aynı doğrultuda ödeme yaptığını ancak iddia edilen abone numarası hakkında yorum yapmayı reddettiğini söyledi. 20 milyon, en büyük akış hizmetlerinin sahip olduğu abone sayısının sadece bir kısmı: Netflix Nisan ayında 208 milyon abone talep ederken, Disney+ Mart ayında 100 milyonun üzerinde abone talep etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple TV+’ın 20 Milyondan Az Abonesi Olduğu Bildirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör