iPhone 13 Pro Uygulama Animasyonlarını 60 Hz İle Sınırlandıracak

blank
iPhone 13 Pro Uygulama Animasyonlarını 60 Hz İle Sınırlandıracak

İçerik: iPhone 13 Pro Uygulama Animasyonlarını 60 Hz İle Sınırlandıracak

iPhone 13 Pro Uygulama Animasyonlarını 60 Hz İle Sınırlandıracak:Bu yılki iPhone 13 Pro ve Pro Max ile Apple nihayet ProMotion ekran teknolojisini iPad Pro’dan bazı telefonlarına getirdi. Bu özellik, yeni üst düzey iPhone’ların ekran içeriğini saniyede 120 defaya kadar yenilemesine olanak tanıyor ve böylece çok daha akıcı bir arayüz deneyimi yaratıyor. Etki en çok kaydırma yaparken fark edilir, ancak bir kullanıcı arayüzünün neredeyse her yönü daha yüksek bir yenileme hızından yararlanabilir.

Ne yazık ki, iPhone 13 Pro ve Pro Max, ProMotion ekranlarını dikkate değer bir bağlamda sınırlandırıyor gibi görünüyor. 9to5Mac tarafından tespit edilen raporlara göre, telefonlar üçüncü taraf uygulamalardaki bazı animasyonları 60Hz’e kadar sınırlandırıyor. Kaydırma ve tam ekran geçişleri beklendiği gibi işleniyor ancak diğer animasyonlar çalışmıyor. Etkisi görünüşte sarsıcı. Daha da kötüsü, Apple’ın herhangi bir yazılımını kullanırken göreceğiniz bir şey olmamasıdır; iPhone 13 Pro ve Pro Max, şirketin uygulamalarında aynı sınırlamayı uygulamıyor.

Durumu özellikle kafa karıştırıcı yapan şey, iPad Pro’nun benzer bir sınırının olmaması. 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana birinci ve üçüncü taraf uygulamalarına eşit davrandı. Bir kaynak 9to5Mac’e iPhone’un uygulanmasının pil ömrüyle ilgili hususlarla ilgili olabileceğini söyledi. En azından iOS 15’teki kod, sınırlamanın bir hata olmadığını gösteriyor. Her iki durumda da, daha fazla bilgi için Apple’a ulaştık ve şirketten haber aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Güncelleme 9/25 12:05 ET: Apple, iPhone 13 Pro’nun 120Hz yenileme hızından tam olarak yararlanmak için bazı uygulamaların güncellenmesi gerektiğini söylüyor. Şirket ayrıca Core Animation kullanan bazı uygulamalarda hız sınırlayan bir hatayı düzeltecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 13 Pro Uygulama Animasyonlarını 60 Hz İle Sınırlandıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör