Jeep, Grand Cherokee 4xe’yi 29 Eylül’de Piyasaya Sürecek

blank
Jeep, Grand Cherokee 4xe'yi 29 Eylül'de Piyasaya Sürecek

İçerik: Jeep, Grand Cherokee 4xe’yi 29 Eylül’de Piyasaya Sürecek

Jeep, Grand Cherokee 4xe’yi 29 Eylül’de Piyasaya Sürecek:

Bekleyiş neredeyse bitti. Otomobil üreticisi bugün yaptığı açıklamada, Jeep’in, isim plakasının ilk 4xe plug-in hibrit modeli de dahil olmak üzere uzun zamandır beklenen 2022 Grand Cherokee’yi 29 Eylül’de 09:00 ET’de piyasaya süreceğini duyurdu. Jeep, başlangıçta 2022 Grand Cherokee’yi Ağustos ayında 2021 New York Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı planlamıştı, ancak etkinlik koronavirüs pandemisi nedeniyle iptal edildiğinde bu plan pencereden dışarı çıktı.

Jeep, Temmuz ayında güncellenmiş elektrifikasyon planlarını paylaştığında SUV’ye ilk iyi bakışımızı aldık. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Grand Cherokee L’ye çok benziyordu ancak daha kısa bir dingil mesafesi vardı. Yaklaşan 4xe modelinin 2021 Wrangler 4xe ile aynı benzinli-elektrikli aktarma organına sahip olması bekleniyor. Bu SUV, birleşik 375 beygir gücü ve 470 pound-feet tork üretebilir.

4xe modelleri Jeep için giderek daha önemli hale geliyor. Temmuz ayında otomobil üreticisi, elektrikli araçların on yılın ortasına kadar tüm satışlarının yüzde 70’ini oluşturmasını beklediğini söyledi. Bu amaçla, 2025 yılına kadar sattığı her SUV kategorisinde “tam elektrikli” bir 4xe modeli sunmayı planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Jeep, Grand Cherokee 4xe’yi 29 Eylül’de Piyasaya Sürecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör